Londoni rakendi MK sõidu parim Exell, võidupunktid de Rondele

Londonis peeti lisaks kooli- ja takistussõidu MK-etappidele ka rakendispordi etapp, mille võitis jällegi Boyd Exell, kes seekord osales wild-cardiga, mistõttu võidupunkti noppis teisena lõpetanud Koos de Ronde.

Põhisõidu järgselt pääses ümbersõitu nagu ikka kolm kiiremat, kes ümbersõidul alsutasid nullist. Kolmadna tulemuse tegi avavoorus Joszef Dobrovitz, teine oli reedese sõidu võitnud Koos de Ronde ja kiireim maailma esinumber Boyd Exell.

Esimesena startinud Dobrovitzil ebaõnnestus esimesel maratonitakistusel ühe värava läbimine, millega ta kaotas arvestatavalt aega. Lisaks tuli maha ka üks pall, mis andis järgnevatele loomulikult eelise. De Ronde tegi kiiret sõitu, kuid temagi ekipaažil tuli maha üks pall, seda teisel maratonitakistusel. Exllil õnnestus seevastu vigu vältida ja nii tuli järjekordne võit. "Startisin viimasena ja kuna teised olid teinud vigu, võtsin eesmärgiks sõita ühtlases ja piisavas tempos. Kui groomidelt poolel maal kuulsin, et olen eduseisus, võtsin tempot veelgi alla," mainis võitja.

Londonis etapil lõpetas teisena seega Koos de Ronde, kolmandana Joszef Dobrovitz. Kuna Exell osales erikutsega, sai etapivõidu 10 punkti kirja de Ronde. Kolm etappi enne lõppu on liidripositsioon Boyd Exellil, kel punkte 27 ja osaleda veel ühel etapil. Teine on hetkel kõik neli etappi läbinud Joszef Dobrovitz 21 punktiga, kolmas mõlemalt osaletud etapilt võidupunktid saanud Koos de Ronde 20 punktiga. Etapid on kavas veel sel aastal Belgias Mechelenis, seejärel jaanuaris Leipzigis ning veebruari alguses Bordeaux`s. Finaal peetakse veebrauri lõpus Göteborgis.