Londoni rakendist võidupunktid de Rondele, parim siiski Boyd Exell

Boyd Exell Londonis teel võidule; foto olympiahorseshow.com

Sel nädalal Londonis peetaval suurvõistlusel oli Austraallane Boyd Exell neljarakendite sõitudes jällegi klass omaette, kui võitis kõik kolm peetud võistlusala, jättes wild-cardiga võisteldes etapi võidupunktid küll teisena lõpetanud hollandlasele Koos de Rondele.

Kui tavapäraselt peetakse MK-etappidel neljarakenditele kaks võistlussõite, siis London erineb selles osas ning Inglismaa pealinnas peetakse lisaks eraldi rajaga võistlus nimetusega “Extreme Driving”. Boyd ei andnud seekordki Londonis teistele arvestatavat sõnaõigust ja võitis kõik kolm kavas olnud ala.

MK-sõit kujunes dramaatiliseks belglasele Glenn Geertsile. Viimane oli üks kolmest, kes pääses Koos de Ronde ning Boyd Exelliga võitjate vooru, mis Londonis algas nullist. Esimesena startides võttis Belgia kutsar eesmärgiks läbida rada võimalikult kiirestii: “Ei ole ju võimalik, et Exell võidab kolm korda järjest!” Paraku tabas Geertsi ekipaaži ärardus, kui sillalt väljudes ta hobused libastusid ning kukkusid. Momentaalselt olid konkurendid Geertsil abiks ning hobused vigastusteta püsti, kuid paraku sõit oli sellega lõppenud. Siiski sai Geerts nautida publiku kestvaid kiiduavaldusi ja seda ka siis, kui naases auhinnatseremooniale kolmandat kohta vastu võtma.

Vaatamata Geertsi ebaõnnega kaasnenud pausile, tegi järgmisena startinud Koos de Ronde kiire sõidu, kuid võttis maha ühe palli, mis tegi jällegi Exelli olukorra lihtsamaks. Viimane liikus kiiremas tempos, kui avavoorus, lõpetades kolm sekundit parema ajaga võtmata maha ühtegi palli ning tõestas sellega järjekordselt, kes on hetkel maailma esinumber.

Tänavu võistlevad neljarakendid MK-sarjas veel tuleval nädalavahetusel Belgias Mechelenis. Londoni tulemused, samuti rajaplaanid ja mitmed fotod leiate siit.