Londoni takistussõidu MK-etapi pani kotti Marc Houtzager

Eilse laupäeva keskpäeval peeti Londonis Olympia hallis Lääne-Euroopa takistussõiduliiga käöimas oleva hooaja seitsmes etapp, millelt võttis võidupunktid Madalmaade paar Marc Houtziger ja Sterrehof`s Tamino.

Legendaarse Londoni sisevõistluse raames peetud takistussõidu MK etapi stardis oli sedapuhku Lääne liiga mõistes isegi veidi vähe starte – 35. Ümberhüpetele pääses neist kaheksa ehk teooria kohaselt oli rajameister ehitanud ideaalilähedase raja, kus puhtaid sooritusi oli vaid üliveidi vähem, kui 25%. Ümberhüpetel seevastu võetakse tavapäraselt suuremaid riske ning erand ei olnud ka Londoni MK-etapp. Puhtaid sooritusi tuli ümberhüpetel kolm. Absoluutselt kiireima aja ning seda puhtalt tegid Marc Houtziger ja Sterrehof´s Tamino võttes sellega etapivõidu. Teisele kohale sõitsid end Londonis rootslanna Malin Baryard-Johnsson ja H&M Tornesch, kolmanda koha jätsid kodupubliku rõõmuks Britanniasse Peter Charles ja kümneaastane mära Murka`s Odie de Frevent.

Pärast seitset etappi juhib Lääne-Euroopa liigat hispaanlane Sergia Alvarez Moya, kellel kogutud 75 punkti. Veronas võitnud ning Genfis ja Helsingis teine olnud Moya, kes Londonis ei võistelnud, on lõppeva aasta viimases pooles näidanud enda ja oma hobuste ülihead vormi. Möödunud nädalavahetusel võitis ta muide kodumaal Loode-Hispaanias Gallia pealinnas La Corunas toimunud CSI5* võistlusel nii Grand Prix kui sellele järgnenud auhinnafondiga sõidu. Teisena jätkab liigas Stuttgardi etapi võitnud prantslane Kevin Staut 63-e punktiga. Järgnevatega on vahed juba suuremad, sest kolmandal kohal olev Helsingi etapi võitnud prantslane Roger Yves Bost on kogunud 39 punkti. Lääne liiga tasavägist konkurentsi näitab asjaolu, et kõikide etappide võitja on olnud erinev sportlane. Meenutagem siinkohal veel fakti, et erinevalt meie liigast, et oma Lääne liigas etappidelt kogutud punktid nii suurt tähtsust, kui Kesk-Euroopas. Suurde finaali pääsevad Lääne liigast 18 paremat, kusjuures etappidel kogutud punktide arv ei oma tähtsust.

Londonis on täna takistussõitjatel kavas Grand Prix. Võistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://www.olympiahorseshow.com/ .