Londoni takistussõidu MK-võit Emanuele Gaudianole ja Admarale

Möödunud pühapäeval Londonis peetud Lääne-Euroopa takistussõiduliiga MK-etapi võidu noppis itaallane Emanuele Gaudiano 10aastasel ruunal Admara, jättes enda taha järjest neli britti.

Hobumaailma toimetajal tekkis Londoni sõitu vaadates pärast Gaudiano pääsu ümberhüpetele tunne, et miks ei võiks täna see mees võita, sest pole teda vähemalt viimase viie aasta jooksul MK-etapivõitjana näinud. Nii läkski! Ümberhüpetel oli Gaudiano ja Admara liikumine muljetavaldavalt kiire, latid jäid peale ning parim aeg oli tagatud. Viimane oli pea sekundi kiirem teise koha saavutanud Ben Maheri ja Diva tulemusest.

Ümberhüppajaid oli Londonis rohkelt – 17. Ümberhüpped läbis omakorda vigadeta kaheksa paari. "Emanuelet on võimatu lüüa, kui ta tuleb puhtalt," mainis pärast sõitu teisena lõpetanud Ben Maher. "Ta on tuntud väga kiire sõitjana ning las jääb tuleval aastal parem Itaaliasse, rikkis siin meie peo ära," lisas Maher naljaga. Tõepoolest, brittide täielik pidu sai itaallase poolt pisut rikutud, kuid sellele vaatamata kuulusid selle riigi sportlastele kohad teisest viiendani: Ben Maher ja Diva II, Michael Whitaker ja Viking, Scott Brash ja Hello M`Lady ning Guy Williams ja Titus.

Liiga tabeli absoluutses tipus London muudatusi ei toonud. Liider on Christian Ahlmann 57 punktiga, järgnevad 51 punkti kogunud Simon Delestre ja 44 punkti kokku saanud Penelope Leprevost. Esikolmik Londonis ei osalenud. Järgmine etapp on tuleval nädalal Belgias Mechelenis.

Londoni võistluse tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1112/1112zeitplanDEU.htm?style=longines

Muu info Londoni võistluse kohta aadressil http://www.olympiahorseshow.com/