Londonis alustasid takistussõitjad ning rakendisportlased

London Olympia International Horse Show kahel esimesel päeval võistlesid rahvusvahelisel tasandil koolisõitjad, eile alustasid ka takistussõitjad ning rakendisportlased.
 

Takistussõitjaltel oli kavas kolm võistlusklassi, kus ühes läks kaksikvõit Hispaaniasse, teises Rootsi. Kõrgeimaks sõiduks oli 155cm kõrguste takistustega ümberhüpetele parkuur, kus kaks parimat positsiooni hõivasid hispaanlased. Võidu võttis Eduardo Alvarez Aznar hobusega Fidux, teine oli Manuel Fernandez Saro hobusega Cannavaro, jättes kolmandaks parima briti Michael Whitakeri hobusega JB`s Hot Stuff. Viis sentimeetrit madalamas puhtusele ja kiirusele toimunud sõidus oli omakorda parim valitsev Euroopa meister Peder Fredricson hobusega H&M Zaloubet, teise koha tõi Rootsile Malin Baryard-Johnsson hobusega H&M Second Chance. Siingi läks kolmas koht Whitakeride dünastiasse, poodiumile jõudis William hobusega Fento Chin S.

 

Päeva alustati Londonis 140cm kõrguse parkuuriga, kus paljud staarid sõitsid oma põhihobuseid soojaks. Märkimisväärne on fakt, et möödunud nädalal van Vleutenite tallist Maikeli ühe senistest põhihobustest VDL Groep Quatro ostnud norrakas Geir Gulliksen võitis vastse hobusega oma esimese stardi.

 

Neljarakenditel oli kavas eelsõidu eelsõit. Kui tavapäraselt on MK sarjas kavas kaks võistlusala, siis Londonis on neid juba aastaid kolm. Extreme Driving nimetust kandnud sõidus oli rajal üheksa takistust, millest kaks maratonitakistused. Midagi ei ole muutunud, parima tulemuse sõitis välja Boyd Exell, kes Londonis võistleb wild-cardiga. Teisena lõpetas avaatsumuse belglane Glen Geerts, kolmas oli hollandlane Koos de Ronde.

 

Londoni tulemused leiate aadressilt http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1434/html/en/longinestiming/index.html