Londonis jättis MK-etapi võidupunktid kodumaale Ben Maher

Kui Kesk-Euroopa takistussõidu liiga on etapid juba lõppenud, siis Lääne-Euroopa liiga võistleb veel täistuuridel. Möödunud pühapäeval Londonis ajaloolise Olympia Horse Show raames peetud etapil jättis võidupunktid Suurbritanniasse Ben Maher.

Maher ja tema hobune Tripple X olid kiireimad kolmest ümberhüpped puhtalt läbinud võistluspaarist. Teise koha punktid noppisid 110 000 eurose auhinnafondiga Londoni MK-etapilt sakslane Marcus Ehning ja hobune Sabrina, kolmandad olid iirlane Dermott Lennon ja Hallmark Elite.

Lääne-Euroopa liiga liidrina jätkab endiselt Londonis viiendana lõpetanud rootslane Rolf-Göran Bengtsson. Rootsi sportlase seekordseks partneriks oli talle Olümpiamängudel hõbemedali toonud 16. aastane Ninja La Silla. Lähinaabritest osales veel soomlanna Nina Fagerström, kes kahjuks Talendiga kogutud nelja karistuspunktiga pidi leppima 20. kohaga ning punktidele ei jõudnud. Lääne-Euroopa liigas erinevalt meie liigast sisemist finaali ei toimu ning Hollandis toimuvasse suurde finaali pääsevad 20 paremat. Järgmine "läänlaste" etapp toimub aasta viimastel päevadel Belgias Mechelenis.

Omapärase faktina mainigem, et tavapärase pühapäeva asemel lõppes Londoni võistlus hoopis esmaspäeval, mil oli kavas ka põhiala Grand Prix. GP võidu noppis iirlane Dermott Lennon hobusel Loughview Lou-Lou, olles parim 33 võistluspaari konkurentsis ning üks neljast ümberhüpped vigadeta lõpetanud sportlastest.

Ühtlasi tõdeme, et kuigi Londonis oli konkurents silmapaistev, võistlesid mitmed maailma tipptakistussõitjad samal ajal ka Frankfurti viie tärni showl. Sealse GP, mis leidis aset pühapäeval, võitis Christian Ahlmann hiljuti vigastusest tervenenud hobusel Codex One.

Londoni MK-etapi ja Olympia Horse Show teiste sõitude tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/644/644zeitplanENG.htm .

Frankfurti show tulemused leiate siit: http://eventcontent.hippoonline.de/648/648zeitplanDEU.htm?style=hippo