Longines FEI Nations Cup Lähis-Ida liigast pääsesid finaali Saudi-Araabia ning Araabia Ühendemiraadid, etapivõit Uus-Meremaale

Uus-Meremaa üks esindajatest Daniel Meech hobusega Fine Abu Dhabis; foto FEI/Martin Dokoupil

Eile sai Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis avalöögi tänavune takistussõidu Rahvuste Karika hooaeg, mis sel aastal kannab tiitelsponsori Longinesi nimetust. Lähis-Ida liiga ainukesele etapilt kvalifitseerusid oktoobrikuisesse finaali Saudi Araabia ning Araabia Ühendemiraadid.

Araabia Ühendemiraatide Rahvuste Karikal osales kaheksa rahvuskoondist ja heitlus esikohaleläks pinevaks Uus-Meremaa ning Iirimaa vahel, kes kogusid kahe vooruga 12 karistuspunkti. Ümberhüpetel kindlustas võidu Uus-Meremaale Samantha McIntosh hobusega Check In, kes lõpetas puhtalt, kui samas iirlaste esindaja Shane Breen ja Laith lõpetasid 17 karistuspunkti peal. McIntosh oli loomulikult õnnelik ja nimetas hiljem, et nende võit oli ilmselgelt ettearvamatu, seda enam, et tegemist oli Uus-Meremaa takistussõidu ajaloo esimese Rahvuste Karika võiduga. Uus-Meremaad esindasid veel Daniel Meech, Richard Gardner ja Bruce Goodin.

Kolmanda kohaga lõpetas Abu Dhabis Itaalia, kogudes 20 karistuspunkti. Lähis-Ida liiga kaks paremat võistkonda jagasid koos Šveitsiga neljandat kohta, seda 24 karistuspunkti juures. Vastavalt reglemendile pääsevad Lähis-Ida ainukeselt etapilt edasi kaks koondist, kelleks osutusid Saudi Araabia ning Araabia Ühendemiraadid. Selle regiooni seni tugevaim ja tuntuim koondis Katar ei osalenud.

 

Abu Dhabi CSIO5* tasemega võistluse individiuaalne Grand Prix viidi läbi juba neljapäeval, kui võidukalt lõpetas saud Ramzy Al Duhami hobusega Ted. Teise koha võttis norralanna Cecilie Hatteland hobusega Alex, kolmanda šveitslane Edwin Smits hobusega Dandiego B Z.

 

Abu Dhabi tulemused leiate aadressilt

http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1447/html/en/longinestiming/index.html