Longines Global Champions Tour algas Miamis kahe eelneva hooaja parima Scott Brashi võiduga

Tänavune Longines Global Champions Tour (LGCT) algas otse atraktiivsel Miami Beachil, kus võistlusväljaku üht poolt ääristas ookean. Kahe eelneva hooaja tuuri võitja, maailma esinumber, šotlane Scott Brash tegi tõsise avalöögi, kui edestas hobusega Hello Sanctos kõiki konkurente ning võttis avaetapi võidu.

LGCT põhiparkuur peetakse endiselt kahevoorulisena kõrgusel 160cm. Tänavuse hooaja avaetapil läbis mõlemad voorud vigadeta neli võistluspaari, kelle vahel peeti ümberhüpped, mis avati võistkondliku Aasia meistri, Katari takistussõitja, Bassem Hassan Mohammedi poolt, kes startis hobusega Palloubet D Halong. Katarlane läbis ka ümberhüpped vigadeta, tehes sellega järgnevate olukorra keerulisemaks. Teisena startis ümberhüpetel valitsev Euroopa meister prantslane Roger Yves Bost hobusega Nippon d`Elle. Kogenud prantslane võttis vast liialt suure riski, kui sooritas ühe tagasipöörde ülilühikeselt ning Nippon d`Elle keeldus takistusele minemast. Rohkem vigu ei tehtud ning nii lõpetas Euroopa meister viie karistuspunktiga.

Vaade Miami võistlusväljakule; foto globalchampionstour.com

Kord oli maailma esinumbri käes, kelle partneriks tema viimaste aastate esihobune Hello Sanctos. Šotlasel õnnestus kõik – vigu ei tehtud takistustel ning aegki oli katarlasest kiirem. Lõpplahendus oli belglase Peter Devosi käes, kes startis hobusega Candy. Devosil tuli aga maha ümberhüpete kolmas takistus ning edaspidi sõitis ta rahulikult lõpuni, mis tagas kolmanda koha. Võit seega Brashile, teine koht Mohhammedile.

Lugejad mäletavad kindlasti, kui mõned nädalad tagasi kirjutasime Warszawas peetud meie liiga finaalis, et liiga liidri poolaka Michal Kazmierczaki hobune Stakorado müüdi vahetult enne finaali. Nüüd on selgunud, et hea hobune müüdi Ühendriikidesse ning sealne takistussõitja Katherine Dinan startis Stakoradoga LGCT põhisõidus, kus saavutati kaheksa karistuspunktiga teises voorus auhinnaline 13. koht. Saame tõdeda, et Tallinna publik on näinud järjekordset maailma tippkonkurentsi jõudnud hobust.

Rohkem materjali LGCT Miami etapi kohta leiate aadressilt http://www.globalchampionstour.com/events/2015/miami/results/