Longines Global Champions Tour jätkus Cannes\’is, võitsid Marcus Ehning ja Plot Blue

Möödunud nädalavahetusel jõudis tänavune Longines Global Champions Tour etapiga Prantsusmaa linna Cannes`i, mis enim tuntud oma maailmakuulsa filmifestivali järgi. Võidukad olid sel korral sakslane Marcus Ehning ja kuueteistkümneaastane täkk Plot Blue.

Traditsiooniliselt laupäevasel päeval peetud GCT kahevooruline 160 cm kõrguste takistustega sõit oli Cannes`i CSI5* võistluse peaalaks, mille starti asus 48 võistluspaari. Selgi korral oli võistluspaare, kes suutsid mõlemad voorud läbida vigadeta ning pakkuda publikule ümberhüppeid. Taolisi paare oli Cannes`is viis. Kõnealuste laupäevast head vormi tõestab veelgi asjaolu, et kõik viis suutsid vigu vältida ka ümberhüpetel, mistõttu ainumääravaks sai distantsi läbimise kiirus. Parima tulemusega lõpetasid Ehning ja Plot Blue, kes edestasid teisele kohale jõudnud britti William Funelli ja tema hobust Billy Congo enam kui sekundiga. Kolmandana lõpetasid Maikel van der Vleuten ja VDL Groep Verdi Madalmaadest, neljas oli Meredith Michaels-Beerbaum Bella Donnal ja viies Šveitsi takistussõitja Jane Richard Philips hobusel Pablo de Virton.

Tuuri liidripositsiooni võttis jällegi sisse ameeriklanna Laura Kraut, kes viimasel etapil oli kümnes, olles kogunud 132 punkti. Teine on 124 punktiga Christian Ahlmann, kolmas 106 punkti kogunud Luciana Diniz. Tuuri järgmine etapp toimub juunikuu viimasel nädalavahetusel Monaco pealinnas Monte Carlos. Tuuri kodulehekülg aadressil www.globalchampionstour.com .