Longines Global Champions Tour`i finaal Dohas tõotab tulla pinev

Eeloleval nädalavahetusel peetakse Katari pealinnas Dohas tänavuse Longines Global Champions Tour`i viimane etapp, kus oma kolmandat järjestikust võitu püüab Scott Brash, kellest vaid kahe punkti kaugusel on Luciana Diniz.

Longines Global Champions Tour`i viimase etapi eel on punktiseis üsnagi põnev, sest oma kolmandat järjestikust võitu jahtiv Scott Brasch omab vaid kahepunktist edu Portugali takistussõitja Luciana Dinizi ees. Liidirist kümne punkti kaugusel on Rolf-Göran Bengtsson. Selleks, et vahekordi täpsemalt mõista, analüüsime, kellel millised punktisummad ära langemas on. Brashi senine halvim punktisumma on etappidelt 31 ehk kuues koht, Dinizil 29 ehk kaheksas. Punktilisa saamiseks peab seega Brash jõudma esiviiskusse, Dinis esimese seitsme hulka. Juhul, kui Brashi koht finaaletapil on kuuendast halvem või võrdne, peab Diniz võiduks jõudma esikolmikusse. Bengtssoni halvim punktisumma on 27 ehk kümnes koht. Bengtssoni võit on võimalik, kui ta on parim finaaletapil ning Brash saavutab halvema koha, kui kolmas.

Tänavuse, tuuri juubeliaasta (10), lõpplahendus selgub eeloleva laupäeva pärastlõunal. Otseülekannet näete tuuri koduleheküljelt aadressil http://www.globalchampionstour.com/about/