Longines Global Champions Tour’i üldvõit ja Rooma Grand Prix esikoht Ben Maherile, GCL etapi parim Miami Celtics

Ben Maher ja Explosion W. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Sel nädalavahetusel toimus Roomas Longines Global Champions Tour’i (LGCT) selle hooaja eelviimane üdlarvestuste seisu mõjutav etapp. Enne Dohat kindlustas selle aasta üldvõidu Ben Maher, kes võitis kirsiks tordil ka Grand Prix hobusega Explosion W. Global Champions League (GCL) raames oli parim Miami Celtics (Jessica Springsteen ja Denis Lynch).

Uliano Vezzani ehitatud 160 cm kõrgune põhiparkuur oli taaskord väga nõudlik ja nõudis palju täpsust. Vaid viis paari starti asunud 34st suutsid läbida raja vigadeta. Nendeks olid vastavalt ümberhüppajate järjekorrale Michael G Duffy (Castlefield Rubinus), Constant van Paesschen (Jilbert van’T Ruytershof), Jos Verlooy (Caracas), Henrick von Eckermann (Cantinero) ja Ben Maher (Explosion W). Ümberhüpetel esimesena startinud Duffy sõitis puhtalt kuid aeg 39,68 sekundit jättis uste järgmistele tulijatele avatuks. Paesschen proovis alguses liiga kiirelt minna, mis maksis talle kätte ja nelja karistuspunktiga platseerus ta viiendaks. Eckermann näitas taaskord head minekut ning parandas liidriaega, milleks nüüd oli 38,32 sekundit. Kui Verlooy Eckermanni enam edestada ei suutnud ja sai ajaks 38,85 sekundit, jäi asi otsutada üldarvestuse liidril Ben Maheril, kes teadis, et tal on võimalik kindlustada üldvõit juba enne lõppu. Hoolimata õlul lasunud pingest näitas ta vaid 9-aastasel Explosion W’l super sõitu ning Eckermanni edestati pea sekundiga. Grand Prix esikolmik oli sellega selge: esimene Maher, teine Eckermann ja kolmas Verlooy.

Ben Maher ja Explosion W. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Kuna Ben Maheri lähimad konkurendid olid temast piisavalt kaugel, et mitte tema üldarvestuse kohta viimase etapiga ohustada, on selge, et Suurbritannia esindaja on 2018. aastal tuuri üldvõitja. Lisaks oli tegemist tema LGCT hooaja kolmanda Grand Prix võiduga, mis tähendas, et pääse Prahas toimuvasse Super Grand Prix’sse läks edasi Henrick von Eckermannile. Sportlane oli loomulikult võidu üle väga rõõmus: „On paljusid, keda tänada toetuse eest, eesotsas Poden Farms’i ja Moffitt’i perekonnaga. See tulemus on tiimitöö ja selline lõpp hooajale jääb kindlasti mulle pikaks ajaks meelde. See on unistuse täitumine!“

Ben Maher and Explosion win 2018 LGCT title!

Just. Wow.

Posted by Longines Global Champions Tour on Laupäev, 8. september 2018

Jagamata on aga ülejäänud poodiumikohad, mille omanikud selguvad novembris Dohas toimuvas finaalis. Üldarvestuse teine koht kuulub hetkel Alberto Zorzile 237 punktiga ja kolmas koht Harrie Smoldersile 234 punktiga.

Selle hooaja teise GCL etapivõidu kindlustas endale Miami Celtics (Jessica Springsteen ja Denis Lynch), lõpetades ainsana puhta lehega. St Tropez Pirates (Athina Onassis ja Edwina Tops-Alexander) kogus seekord kaks karistuspunkti, mis oli teise koha tulemus ning Prague Lions (Anna Kellnerova ja Peder Fredricson) oli kuue karistuspunktiga kolmanda koha omanik.

Miami Celtics. Foto: GCL/Stefano Grasso

Üldarvestuse esimesed kaks püsivad jätkuvalt samad: London Knights juhib 323 punktiga ning Valkenswaard United on teine 300 punktiga. Kolmandalt positsioonilt leiame Miami Celtics meeskonna 244 punktiga.

LGCT ja  GCL sarjad saavad lõpplahenduse novembris Dohas, kus selgitatakse GCL üldarvestuse esikolmik ning LGCT üldarvestuse teine ja kolmas koht.

Rooma etapi tulemused leiate siit