Longines Global Champions Tour`i võitis Rolf-Göran Bengtsson

Möödunud laupäeval sai Dohas oma lõpplahenduse tänavune Longines Global Champions Tour, kui Rolf-Göran Bengtsson võttis stiilselt võidu, olles parim ka viimasel etapil.

Enne finaaletappi oli teatavasti Bengtssoni ning Edwina Tops-Alexandri vahe pelgalt viis punkti ja Edwinal oli reaalne võimalus tulla ise võitjaks. Paraku võttis tuuri korraldaja abikaasa Edwina esimeses voorus maha kaks latti ning sellega oli fikseeritud Bengtssoni võit. Kuna halvemad etapid läksid mõlemal maha ja Bengtssonil oli juba edumaa, ei sõltunud rootslase võit enam tema tulemusest viimasel etapil. Võidurõõmust entusiasmi saanuna ei jätnud Bengtsson midagi juhuse hooleks ja läbis avavooru puhtalt ning kiireima ajaga, kaaslaseks jällegi 17aastane Casall ASK.

Kaks vooru suutsid puhtalt läbida seitse võistluspaari, kelle hulgas tervelt neli sakslast. Kui liidriks läks Daniel Deusser hobusega First Class van Eeckelghem, oli küsimuseks, kas sakslane suudab võita teise suure Grand Prix kähe nädala jooksul – oli ta võitnud teatavasti ka Lyonis. Teisel arvamusel oli aga Bengtsson, kes tuuri võitjana tegi kiireima aja ka ümberhüpetel ning edestas Deusserit 0.4 sekundiga. Rootslasele jack pot!

Tuuri lõpetas teisena Edwina Tops-Alexander, kolmandana lõpetas hooaja alguses tuuri pikalt juhtinud tänane maailma esinumber Christian Ahlmann.

Tuuri kodulehekülje leiate aadressilt https://www.globalchampionstour.com/