Longines Hong Kong Masters Grand Prix võitsid John Whitaker ja Argento

Meie aja järgi täna kell 10.30 selgus Hong Kongis seal kolmandat aastat toimunud Longines Hong Kong Masters Grand Prix võitja, kelleks osutus briti legend John Whitaker hobusega Argento.

Longines Hong Kong Masters oli sarnaselt Pariisi ja Los Angelese sõsarvõistlustele kõrgusel 160cm ja kahevooruline. Vastavalt juhendile pääsesid teise vooru kõik avavooru puhtalt läbinud sportlased, kuid minimaalselt 12 paari vastavalt esimese vooru tulemustele. Teist vooru alustasid Hong Kongi rahvusvahelises lennujaamas asuvas messikeskuses 13 "puhast" sportlaspaari esimese vooru tulemuste pööratud paremusjärjestuses.

Aeglaisema tulemusega esimesest voorust startis maailma hetke teine number Ludger Beerbaum 9aastasel Colestusel, kes sellise taseme jaoks veel piisavalt noor ja kogenematu. Seevastu oli sõitja kogemustega ning ei pannud peale kõrget tempot läbides teise vooru rahulikult ja puhtalt. Järgmisena startinud prantslane Simon Delestre tegi hobusega Ryan des Hayettes seevastu kiiret sõitu ning tulemus oli Beerbaumist ligi viis sekundit kiirem.

Seejärel asus starti noor šveitslane Martin Fuchs, kes oli võitnud eelneva Masters Grand Prix Pariisis, mistõttu omas edu korral täna võimalust jätkata heitlust 1 000 000 eurosele eripreemiale, mis makstakse Longines poolt välja kolme järjestikuse Masters Grand Prix võitjale. Nagu Pariisiski oli Fuchsi partneriks hobune PSG Future. Noormees tegi riskantsemaid pöördeid kui Delestre ja omas õnne kahel takistusel, mille latid silmnähtavalt liikusid, kuid paraku jäi ajaline tulemus prantslasele siiski 0.12 sekundit alla.

Neljandana startis teises voorus rohkete tiitlitega pärjatud britt John Whitaker oma hobusega Argento. Vanameister, kes Aasias ülipopulaarne, näitas klassi ja sõitis Delestre aja sekundiga üle. Seda tulemust enam keegi ületada ei suutnudki. Järgnevad lõpetasid valdavalt karistuspunktidega, kuid ka ajad olid Johnist halvemad. Esikolmiku heitlusesse suutis sekkuda veel viimaste hulgas startinud Ludger Beerbaumi tiimi kuuluv rootslane Henrik von Ecekmann, kes hobusega Gotha tegi aja Whitakeri ja Delestre tulemuse vahele. Võit kuulus koos 231 000 ühendriikide dollari suuruse auhinnarahaga Hong Kongis John Whitakerile, teine oli Eckermann, kolmas Delestre.

John Whitakerile on lõppev nädalavahetus Aasias väga edukas, kuna tänasele Grand Prix`le lisaks suutis ta Argentoga võita ka eileõhtuse 150cm kõrguse võitjate vooruga sõidu ja oli kolmas reedeses tõusva raskusega parkuuris. Hobusega Lord of Arabia tuli lisaks britile viies koht laupäevases 145cm ümberhüpetega sõidus. Täna hommikuse 145cm kõrguse puhtusele ja kiirusele peetud sõidu võitis Hong Kongis aga valitsev Euroopa meister Roger Yves Bost hobusega Nikyta d`Elle.

Longines Hong Kong Mastersi tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/988/988zeitplanDEU.htm?style=longines, võistluse kodulehekülg asub aadressil http://www.mastersgrandslam.com/en/longines_hong_kong_masters