Longines Masters New Yorgi etapil saatis edu McLain Wardi ja Erynn Ballardi

McLain Ward ja Clinta. Foto: Longines Masters

Möödunud nädalavahetusel leidis Ameerikas New Yorgis aset selle hooaja viimane Longines Masters sarja etapp. Grand Prix võidu jättis koju McLain Ward, traditsioonilise Longines Speed Challenge’i võit kuulus Erynn Ballardile.

Longines Masters’i, mida tuntakse ka takistussõidu sisehooaja Grand Slam’ina, jaoks oli tegemist kolmanda hooajaga. Sari leiab aset kolmel mandril (Euroopa – Aasia – Põhja-Ameerika), kuid sel hooajal viidi läbi oluline muudatus: nimelt kui esimesed kaks aastat võõrustas Ameerika Ühendriikides toimuvat etappi Los Angeles, siis sel korral koliti ümber idarannikule New Yorki. Sportlaste jaoks muudab sarja eriliseks kindlasti ka asjaolu, et järjestikku või samal hooajal erinevate Grand Prix’de võitmine annab neile võimaluse napsata endale suuri rahalisi boonuseid.

$382 800 auhinnafondiga Longines New Yorgi Grand Prix’s oli stardis 30 võistluspaari, kellest valdav enamus olid ameeriklased. Hollandlase Louis Konickx’i ehitatud raja läbis puhaste paberitega tervelt 14 sportlast, kes lunastasid võimaluse startida ümberhüpetel. Seal näitas puhta sõiduga kiireimat minekut maailma edetabeli kaheksas McLain Ward hobusega Clinta. Temast jäi poole sekundiga maha rootslane Peder Fredricson, kes oli stardis Hansson WL’iga. Viimase poodiumikoha võttis endale Kanada esindaja Erynn Ballard hobusel Fantast. Teist korda suutsid vigu vältida veel kolm sportlast: Kevin Staut (Vendome d’Anchat HDC), Adrienne Sternlicht (Cristalline) ja David Raposa (S & L Sage).

Longines Grand Prix esikolmik. Foto: Longines Masters

Võitja sõnas pressikonverentsil, et kodumaal võita on alati eriline tunne. Clintaga, kellega võit saadi, oli Ward samuti väga rahul: „Ma nägin teda eelmisel suvel Aachenis ja armusin ära, kuid võttis seitse kuud, et ma ta endale saaks. Ta pingutas täna tublilt!”

Reede õhtul toimus ka traditsiooniline Tabel C põhimõttel peetav Longines Speed Challenge. Rada on ühe hooaja jooksul igal etapil täpselt sama, mis annab võimaluse sportlastele oma taktikat vajadusel muuta ja parandada. Hoolimata ühest mahaajamisest sai parima aja kirja Erynn Ballard Fantastil, kellel oli New Yorgis edukas nädalavahetus. Ka poodiumi järgmised kohad kuulusid naistele, kui Ameerika esindajad Brianne Goutal-Marteau (Fineman) ja Kristen Vanderveen (Bull Run’s Faustino de Tili) võtsid vastavalt teise ning kolmanda koha.

Erynn Ballard ja Fantast. Foto: Longines Masters

Longines Masters’i neljas hooaeg algab detsembris Pariisis. Peale seda liigutakse veebruaris edasi Hong Kongi ja aprilli lõpus saab hobuseid näha taaskord New Yorgis.

Longines Masters New Yorgi etapi tulemused leiate siit