Longines Masters Pariisi etapi võitis Daniel Deusser hobusega Cornet d`Amour

Longines Masters’i Pariisi viimane päev lõppes võistluse kulminatsiooni – 160 cm kõrguse Prix’ga, kus võitjana väljus Saksamaa üks parimaid sõitjaid, endine maailma esinumber, Daniel Deusser hobusel Cornet D’Amour.


Rajameister Louis Konickx oli 300 000€ auhinnafondiga sõidus sportlastele ehitanud paraja pähkli. Hoolimata sellest, et ümberhüpetele pääses 12 paari 36st starti alustanust, sõelusid kerged plangud, suured okserid ja tehnilised vahed kiirelt välja need, kes olid tol hetkel parimas vormis. Kodupubliku rõõmuks olid pea pooled ümberhüppajatest prantslased.

 


Lühendatud rajal suutis vigu vältida seitse sportlast. Esimese tõsiselt kiire tulemusega said hakkama USA esindavad Lauren Hough ja pisike Ohlala, kes on turjast vaid 155 cm ehk kohati väiksem, kui mõned takistused. Nemad ületasid finišiliini ajaga 38.62 sekundit, saades sealjuures kirja järjekordse puhta sõidu. Peatselt tuli starti aga Daniel Deusser hobusel Cornet D’Amour, kes näitas taas väga ühtlast ja sealjuures kiiret sõitu, millega ta edestas Hough’i, seades uueks liidriajaks 37.95 sekundit. Kohalik sportlane Simon Delestre ja samuti väiksemat kasvu Hermes Ryan tegid kõik, et jätta võit koju, kuid siiski jäid nad sakslasele napid 0.13 sekundit alla. Lõpus startisid veel nii mõnedki kiired ümberhüppajad nagu näiteks Steve Guerdat (Hannah) ja Kent Farrington (Creedance), kuid kõik nad riske võttes ka eksisid ja Deusseri positisiooni kõigutada ei suudetud.

 


Nii väljuski ühest sisehooaja Grand Slam sarja kuuluvatest võistlustest võitjana Saksamaad esindav paar, jättes seljataha Delestre ja Hough’i. Esikuuikusse mahtusid veel Penelope Leprevost (Vagabond de la Pomme), Maikel van der Vleuten (Salomon) ja Jos Verlooy (Caracas). Võiduga avanes Deusseril võimalus saada endale 2 500 000€ Super Grand Slam boonus, kui ta suudab võita nüüd sel hooajal järjest veel ka Hong Kongi ja New York’i Grand Prix’d.

 


Cornet D’Amour’il oli tegemist muide esimese Grand Prix’ga peale viiekuulist pausi ning võit oli sõitja jaoks kirss tordil: „Ma olin rahul põhiparkuuriga ja ei oodanud üldse tänast võitu. Ma ümberhüpetel natukene üritasin, kuid samas mõtlesin, et sellest ei piisa, kuna lõpus olid tulemas mõned väga kiired paarid, aga lõppude lõpuks on see siiski sport – viimastel oli rohkem pinget, riskiti rohkem ja minul täna vedas. Olen väga õnnelik!“


Järgmine Longines Masters etapp leiab aset Hong Kongis 9.-11. veebruaril, seejärel siirdutakse New Yorki.


Kõik Pariisi tulemused leiate: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1429/html/en/longinestiming/index.html


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23