Loomafotograaf Kersti Kalbergi foto jõudis National Geographicusse

Paljudele ratsutajatele ilusate hobupiltidega silma jäänud Kersti Kalberg võib tähistada suurt töövõitu, nimelt pääses maineka loodusajakirja National Geographic veebruarinumbrisse tema tehtud ponifoto. Muuhulgas jõudis üks Kersti fotodest suvel FEI Solidarity World Photo GP fotokonkursi finaali.

Fotol kujutatud helekollane poni Rainbow ehk hüüdnimega Riks kuulub Kerstile endale. National Georaphicusse valitud pildil on autori sõnul tabatud hetk, kus üle pika aja paistis meie sombuses talves päike. „Poni, kes oli oma koplis, uneles seal ning nautis krõbedat külma, mida pehmendas soe päike.“

Rainbow. Foto: Kersti Kalberg

Sama foto köitis National Geographicu tähelepanu juba mullu aprillis, toona oli see ajakirja netiversiooni esilehel päeva fotona, samuti valiti see üheks aprilli parimaks fotoks. http://photography.nationalgeographic.com/photography/photo-of-the-day/pony-sunlight-estonia/

„Olen küll lapsest peale unistanud sellest, et kunagi National Geographicuga mingi koostöö oleks, ent see oli pigem mingi unistus, mille realiseerumist ma ei oodanud lähima paarikümne aasta jooksul,“ pajatas Kersti Hobumaailmale.

Kersti on sama fotograaf, kes tegi hiljutise Tallinn International Horse Show plakati pildi Cinnamonist, samuti jõudis üks tema fotodest suvel FEI Solidarity World Photo GP fotokonkursi finaali.

Foto: Kersti Kalberg

Sellest ebatavalisest pildist rääkis autor meile järgmist: „FEI fotokonkursile saadetud pilt on lavastuslik ning mõte hobusega öises linnas pildistada oli juba pikalt peas mõlkunud. Kui mu head sõbrad abiellusid ning tekkis soov teha pulmapilte koos pere lemmikloomadega, tundus see just sobiv koht, kus panna proovile enda oskused. Antud pilt on tehtud südaöö paiku kesklinnas, ning tuleb ära mainida, et kõik pildil olnud modellid käitusid kui superstaarid, vaatamata trammidele, uudishimulikele inimestele ja seisma jäänud ning vaatemängu jälginud päästeteenistuse autole.“

Kersti Kalberg on hobuste ja fotograafiaga tegelenud juba kümmekond aastat. Fotograafiaga põhjalikumalt hakkas ta tegelema mõned aastad tagasi ning pärast Balti Meedia-ja Filmikooli operaatori erialale astumist sai hobist töö.

„Praeguseks hetkeks olen teinud tellimustöid Eestis ja mujal Euroopas (Inglismaa, Portugal, Soome) ning objektiivi ees on loomad. Miks just loomad? Raske seletada, see on lihtsalt kujunenud nii. Loomad ja fotograafia on mõlemad mu igapäevaelu olulisimad komponendid ning nii on mul võimalik mõlemad armastatud alad ühte siduda. Lisaks on suur rõõm kohtuda pildistades paljude toredate inimeste ja nende lemmikutega,“ lisab ta.