Loopre-Lepiku Ratsatalus toimus EHS Karikasarja II etapp

110 cm sõidu kolmanda koha omanikud – Lisanna Lepmets ja Dim Sum. Foto: Celin Lannusalu

20. juulil toimus Jõgevamaal EHS Karikasarja II etapp. Läbi viidi neli võistlusklassi kõrgustel 80-110 cm, kus koguti ka karikasarja punkte erinevates arvestustes. Võistluse põhisõidu kõrgusel 110 cm võitis Krista Pluutus hobusega Ruuben.

110 cm parkuuris osales kuus paari, neist neli pääses ka ümberhüpetele. Esikolmiku moodustasid paarid, kes läbisid ka ümberhüpped vigadeta. Esikoha noppisid Krista Pluutus (Tartu Kalevi RK) ja Ruuben. Teise koha teenisid Reelika Lipp (Viru Ratsu) ja Limona. Kolmanda tulemuse said kirja Lisanna Lepmets (Märjamaa SK) ja Dim Sum.

100 cm kahefaasilise parkuuri raames koguti ka karikasarja punkte tori ja trakeeni tõugu hobuste arvestuses. Sõidu võitsid Grete Õismets (Liivimaa RK) ja Senjoriita. Teised olid Emilia Alonen (Viljandimaa RSK) ja Preena, kes said parima tulemuse kirja trakeenide arvestuses. Kolmanda koha said 110 cm parkuuris teisel kohal olnud Reelika Lipp (Viru Ratsu) ja Limona.

Kahefaasilises 90 cm parkuuris osales 19 paari, neist vaid kaks lõpetas eksimusteta. Sõidu raames koguti jällegi EHS karikasarja puhkte –  eesti tõugu ning 4-6 aastaste tori ja trakeeni tõugu hobuste arvestuses. Esikoha said Berit Truuts (Liivimaa RK) ja Barbarossa. Teise tulemuse said kirja Emmamarie Marleen Talivee (Lahemaa HK) ja Rips, kes olid parimad eesti tõugu hobuste arvestuses. Kolmanda ja neljanda koha teenis Karmen Kasemets (EHS) hobustega Ramona ja Akeena.

Võistluspäeva alustati 60-80 cm sõiduga, kus võistlustules oli 24 paari. Ka selle sõidu raames koguti EHS karikasarja puhkte, sedapuhku eesti tõugu, araabia täisvereliste ning 4-5 aastaste tori tõugu hobuste klassides. Sõidu võidu viisid koju Jessica Kolesov (Suuresti RSK) ja Arthur, kes olid parimad ka eesti tõugu hobuste arvestuses.

Tulemused: https://ratsanet.ee/events/1836?locale=et&year=2019