Lõppes ERL Koolisõidu Sisehooaeg 2012/2013

18. mail peeti Vääna Ratsakeskuses ERL Koolisõidu 2012/2013 Sisehooaja neljas ehk viimane etapp ning selgusid karikavõitjad. Mitme üldvõiduga lõpetasid Külli Arumäe, kes napsas esikohad M klassis ja L raskemas, ning Dina Ellermann, kellele kuulus esikoht R klassis ning mõlemas noorhobuste klassides, kus parimaks osutus tema poolt sõidetav Donna Anna.

R klassi kuuest sõitjast pakkus Dinale (Tondi) suurt konkurentsi Vääna etapil hoopis kohtuniku rollis olnud Tiina Kuusmann (KRT), kes pälvis üldkokkuvõttes kindla teise koha vaid 2 punktise kaotusega võitjale. Kolmandaks tuli Sirly Tillmann (Kurtna). Väänas osutus klassivõitjaks aga Getter Kangur Palladionil, kellele järgnesid Ellermann Royal Pokemonil ning Sirly Tillmann Butopiaril.

ERLi M klassis, mis mõeldud noortele kuni 21aastastele ratsanikele, kindlustas kindla esikoha Madli Katriin Tauts (Tondi), kes kogus hobusel Faksas viimaselt etapilt võidupunktid.

ERLi Juunioride klass (kuni 18aastased) võistles tasemel L raske. Üldkokkuvõttes tuli võitjaks Marleen Emilie Vilderson (KRT), kes oli varasemalt võitnud kaks etappi ning kogus viimaselt etapilt kolmanda koha punktid. Vääna etapi juunioride klassi võitis Anita Žukova (Tondi) Royal Pokemonil.

ERLi Poniratsanike klassis (kuni 16a) tasemel kerge L tuli üldvõitjaks Kaisa Falkenberg (Tallinna Ratsaspordikool), kes võitis kõik toimunud etapid.

Kuni 16aastastele mõeldud ERL Lasteklassis A tasemel läks peavõit Rutt Margusele (LMRK), kes saavutas Väänas kolmanda koha. Viimase etapi võitis aga hoopis Kristiina Gladysheva (KRT) Aarial.

Nii 4-5aastaste kui ka 5-6aastaste hobuste arvestuses osutus võitmatuks Dina Ellermanni ratsastatav Donna Anna, kes samuti võitis kõik etapid, milles ta osales.

Lisaks ratsaliidu karikaklassidele peeti mitmeid teisi arvestusi ning toome siinkohal ära ka need võitjad.

M avatud taseme peavõit läks Külli Arumäele (KRT), kelle partner Creston oli Vääna etapil samuti esikohal, seda aga hoopis Dina Ellermanni juhtimisel.

Kergemas L klassis, mis avatud kõigile, tuli koguni 23 konkurendi seas esikohale Marina Drozdova (Niitvälja), kes pidi Väänas leppima teise kohaga, sest võidu võttis Ave Kuusemets (Märjamaa) Paanil.

Raskemas L klassis kuulus jällegi võit Külli Arumäele, kes sedapuhku ka ise viimasest etapist osa võttis, savautades Crestonil esikoha.

Külli Arumäe ja Creston. Foto: Eva-Maria Vint-Warmington

A tasemel oli taas osavõtt märkimsiväärselt suur. Harrastajate arvestuses võttis üldvõidu Liis Liblikmaa, kelle parimad punktid tulid eelmistelt etappidelt. Väänas osutus parimaks harrastajaks Ave Kuusemets Paanil.

Kuna arvestus oli siin tegelikult ühine avatud klassiga, võitis aga skeemi Laura-Maria Lukas (Viljandimaa) kogenud Zäzil. Avatud klassi üldvõitjaks tuli Väänas teise koha pälvinud Epp Keel.

A klassi ponide arvestuses läks kokkuvõttev võit Helena Kaalule (KRT), kes võttis esikoha ka viimasel etapil, seda ponil Tarson.

Kokkuvõttev punktitabel on leitav ERLi kodulehel: http://www.ratsaliit.ee/est/g110

Vääna tulemused: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=5&y=2013&id=1107