Lõppes Saaremaa Suvekarikas ratsutamise takistussõidus

Selleks suveks on Saaremaa Suvekarika võistlussari lõppenud. Peale takistuste võistlusrajal otsustas ka ilmataat sportlasi proovile panna ning nii möödusid võistlused peamiselt märjal platsil või tihedas vihmasajus. Ometi ei heidutanud see Saaremaa vapraid ratsasportlasi, kellest nii mõnedki alles esimest aastat võistlemas.

Korraldajad, perekond Järsk Kõljala tallist ja Anne Udeküll Reinu Ratsatalust, tänavad Eesti Kultuurkapitali ja Kohaliku Omaalgatuse programmi, Safety Nord System’it, Kõljala puhkeküla, Subli hobusesööda kaubamärki ning pagaritoodete firmat Hagar, kelle poolt kokkupandud leivalõhnalised auhinnakotikesed tekitasid elevust nii laste kui hobuste hulgas. Sarja kordaminekule aitasid ka kaasa paljud aktiivsed klubiliikmed ja sõbrad, kes panustasid oma tööd ja aega.

Madalail kuni mõõdukail kõrgustel leiti parimad

Sarjas võisteldi parkuurides kõrgustel 70-110 cm. Samuti oli algajatele sportlastele või alustavatele hobustele kavas juhtimisparkuur Proovikivi, kus minitakistusi ületati selleks, et saada kogemus hobuse juhtimises ja võistlusnärvi tugevdamises.

70 cm parkuuride üldarvestuse võitjaks pärjati Mari-Ann Udeküll eesti tõugu hobusel Rooma (sarja arvestuses 58 p), teiseks tuli Andra Kuivjõgi Ameelial (41 p) ja kolmandaks Kätlin Kask samuti Ameelial (35 p). Sama kõrguse parim harrastusratsutaja oli Kaile Koppel Trevoril, kes võitis kõik osavõistlused ja kogus kokku 60 p. Talle järgnesid Annika Maripuu ja Brethoria ning Anneli Rasu ja Bafama.

80 cm krooniti sarja võitjaks Martina Rihkrand hobusel Memory Lane (52 p), teise koha saavutas Mari-Ann Udeküll Aroomil (50 p), kolmandaks tulid Miina-Eliise Udeküll ja Wiktooria (43 p). Tunnustus Anne Udeküllile, kelle peres sirguvad asjalikud ja kanged ratsasportlased!

90 cm kõrgusel näitas end heast küljest tuntud sportponi, Tika talu täkk Anakee, kes kandis võidule Hanna Saagpaku (sarjas koguti 53 p). Teise ja kolmanda koha võtsid taas õed Udeküllid, seekord järjekorras Miina-Eliise Wiktoorial (46 p) ja Mari-Ann Aroomil (45 p).

Kõrgusel 100 cm võidutses Gita Siimpoeg Gremil (48 p), talle järgnes Martina Rihkrand Land-Boy’l (40 p) ja tubli kolmanda koha teenis eesti tõugu hobusel Visky Maria Pihlak 36 punktiga.

Gita Siimpoeg ja Gremi. Foto: Sandra Hints

Sarja kõige kõrgemates ja raskemates parkuurides takistustega 110 cm teenis võidu Martina Rihkrand Land-Boy’l (40 p), teiseks tulid Gita Siimpoeg ja Gremi (35 p), kolmandaks ka mandril edukalt võitlev Liina Vaher hobusel Vandaal (31 p).

Eesti tõugu hobuseid hinnati vääriliselt

Kuna Saaremaa Ratsaspordiklubi väärtustab kõrgelt ka meie kohalikku tõugu, eesti hobust, anti sarja arvestuses välja auhind kolme etapi kokkuvõttes parimatele võistlevatele eesti tõugu hobustele. 80 cm parimaks eesti tõugu hobuseks nimetati Aroomi (omanik Anne Udeküll), 90 cm parim eesti tõugu hobune Anakee, (omanik Kalvar Ige), 100 cm parim eesti tõugu hobune – Visky (omanik samuti Kalvar Ige).

Aroomi – parim eesti tõugu hobune 80 cm arvestuses. Foto: Sandra Hints

Saaremaa Ratsaspordiklubi juubeldas läinud nädalavahetusel ka Ruilas toimunud Eesti meistrivõitlustel, kus möödunudaastane Eesti meister Ebbe-Liisa Sõnajalg teenis seekord hõbemedali, jäädes napilt alla Andres Trevele.