Lõppeva aasta viimane kodumaine võistlus peeti Luunja maneežis

Aasta 2013 on peagi lõppemas, viimane kodumaine võistlus, mis kandis ajakohaselt nimetust Luunja Jõul, peeti Tartumaal Luunja maneežis.

Hommikut alustati Tartumaal parkuuriga kõrgusel 120 cm. Avatud klassis pääses ümberhüpetele viis võistluspaari ehk sama palju, kui oli auhinnalisi kohti. Kiireima vigadeta sõidu tegid ümberhüpetel, mis sooritati vahetult pärast põhiparkuuri läbimist, Urmas Raag (GKG) ja Chuck Norris. Neile järgnesid Mihkel Talvi (Ruila Tall) ja Corano ning Melissa-Marion Amiel (Viljandimaa) ja Lando III. Samal kõrgusel sõitsid eraldi arvestuses ka noord ja juuniorid. Nende hulgas puhtaid sooritusi ei olnudki ning kiireima nelja karistuspunktiga tulemuse juures võitis Stella-Ingrid Liinamäe (Tartumaa) hobusel Calimero von Cimely.

Teise alana oli kavas 105 cm sõit puhtusele ja kiirusele, seegi kahes arvestuses. Nii avatud klassi kui poniratsanike ja juuniorite arvestuse esikolmik kujunes identseks – My Relander (Ruila Tall) ja Schecki II, Birgit Loik (Tondi) ning Jalica van Blommerschot, Stella-Ingrid Liinamäe ja Fresh-Finesse.

Luunja võistluse lõpetasid poniratsutajad ning lapsed kõrgusel 95 cm. Siin sõitis parima tulemuse välja Birgit Loik Jalical, teise ja kolmanda koha hõivas My Relander vastavalt ponidel Schecki ja Vincent.

Luuna Jõulu tulemused leiate meie kodulehekülje aadressilt http://www.hobumaailm.ee/?page=37&m=12&y=2013&id=1292