Lõunanaaber Kristaps Neretnieks saavutas kõrgtasemelises Villachi Grand Prix`s teise koha

Kristaps Neretnieks ja Moon Ray; foto Glock`s Horse Performance Centre

Oleme ikka ja jälle kajastanud oma naabrite häid saavutusi ratsaspordimaailmas ning seekord on jällegi heameel teada anda, et lätlane Kristaps Neretnieks saavutas oma uue hobusega Moon Ray kõrgtasemelises Villachi CSI3* Grand Prix sõidus šveitslase Martin Fuchsi järel teise koha.

Neretnieksi pargis on möödunud aastas lõpust mitmeid meie jaoks uusi hobuseid, kellega ta oli võistlustules möödunud nädalavahetusel Austrias Villachis tuntud püstolifirma omanike perekond Glock`de ratsaspordikeskuses. Grand Prix stardis oli Neretnieks hobusega Moon Ray, kellega saavutas mullu detsembris Budapesti MK-etapil neljanda koha. Eelnevalt sõitis Moon Ray`ga samuti lätit esindav, kuid Kesk-Euroopas resideeruv ja meile vähem tuntud Daniels Uleschenko, kelle parim tulemus oli mullu Tšehhis Olomouci MK-etapil ühe karistuspunktiga saavutatud üheksas koht.

 

155cm kõrguste takistustega Grand Prix ümberhüpetele pääses Villachis üheksa paari, kellest kiireima puhta sõiduga võttis võidu šveitslane Martin Fuchs hobusega Cool and Easy. Neretnieks ja Moon Ray jäid tugevale šveitslasele alla 0.68 sekundiga, edestades omakorda pea sekundiga kolmanda koha pälvinud Belgia paari Wilm Vermier ja DM Jacqmotte. Neljanda koha võttis muide Londoni OM-i hõbedane paar Gerco Schröder ja Glock`s London N.O.P. Nagu nimekujust nähtub, kuulub London võistlust korraldanud perele. Tugevamatest ja tuntumatest sõitjatest olid ümberhüpetel veel rootslanna Malin Baryard-Johnsson, hollandlanna Sanne Thijssen, sakslanna Jane F. Mayer-Zimmermann.

 

Neretnieks saavutas mitmeid auhinnalisi kohti 140cm sõitudes hobusega Cornet`s Spirit. Kõik Villachi tulemused leiate aadressilt

http://eventcontent.hippoonline.de/1449/1449zeitplanENG.htm?style=hippo