Lublini Grand Prix võitsid Andis Varna ja KS Coradina, Klettnberg ja Lance 15. kohal

Eile lõppes Poolas Lublinis rahvusvaheline CSI2* tasemega takistussõiduvõistlus, mille Grand Prix võitis lätlane Andis Varna hobusega KS Coradina. Parima eestlasena lõpetas Gunnar Klettenberg hobusega Lance S viieteistkümnendal kohal.

145cm kõrguste takistustega Grand Prix starti asus 45 võistluspaari, ümberhüpetele pääses nendest seitse. Paraku ei õnnestunud eestlastel põhiparkuuri puhtalt läbida. Parimana lõpetasid Gunnar Klettenberg ja Lance S nelja karistuspunktiga 15. kohal. Rein Pill ja A Brok kogusid 8, Kertu Klettenberg ja Toscana 20 karistuspunkti.

Gunnar Klettenberg ja Lance S olid parim Eesti paar Lublini Grand Prix`s; foto Külli Tedre

Ümberhüpetel startis esimesena poolakas Tomasz Miskiewicz hobusega Dimequya tehes puhta soorituse, mille sõitis sekundiga üle järgnevana startinud leedukas Kristupas Petraitis hobusega Lordano. Kolmandana oli stardis lätlane Andis Varna oma 8aastasel hobusel KS Coradina, kellega liiguti ühtlases kiires tempos, mis tõi Petraitise ees pea kahesekundilise edu, viies liidriks omakorda Varna. Sakslane Andre Plath tegi hobusega AFP`S Cosmic Blue aja lätlase ja leeduka vahele ning lõplik esikolmik oligi paigas. Startida jäi sel hetkel veel kolmel poolakal, kes ümberhüpetel vigu vältida ei suutnud. Kohalikule publikule valmistas kindlasti enim pettumust, kui nende liider Jaroslaw Skzyczynski sõitis hobusega Crazy Quick välja parima aja, kuid ajas maha viimase takistuse.

Rein Pill kogus laupäeval Lublinis Longines punkte hobusega A Brok; foto Külli Tedre

Pühapäevases keskmise ringi finaalis kõrgusel 135cm tegid puhtad sooritused Gunnar Klettenberg ja Traffic ning Rein Pill ja Zwingdoc V, saavutades vastavalt 12. ja 14. auhinnalise koha. Laupäevases suure ringi 145cm kõrguses puhtusele ja kiirusele peetud sõidus oli Rein Pill hobusega A Brok kiireima "neljana" auhinnalisel kümnendal kohal. Sõidu, mis sarnaselt Grand Prix`ga andis punkte Longines Ranking edetabelisse, võitis poolakas Marek Waclawik hobusega Zucca.