Luciana Diniz napsas Brashi eest Global Champions Touri üldvõidu

Sel nädalalõpul peeti Katari pealinnas Dohas Longines Global Champions Tour`i viimane etapp ehk nö finaal, kus paraku ei suutnud kolmandat korda üldvõitu saavutada maailma esinumber Scott Brash. Nii finaali kui ka üldtabeli esikoha pälvis Portugali takistussõitja Luciana Diniz, kes suutis tänavu võidud võtta kolmelt GCT etapilt.

Kiire paar Luciana Diniz ja Fit For Fun läksid Doha finaalile vastu teiselt positsioonilt, olles vaid 2 punkti maas sarja kaks korda võitnud Scott Brashist. Diniz muide võitis ka eelmise ehk Viini etapi, sedapuhku oma valgel Winningmoodil. Ka mullu oli tema partneriks Doha finaalis just Fit For Fun, kellega toona tuldi sellel võistlusel teiseks, üldarvestuses jäi portugaallanna 9ndaks. Seni oli tema kõrgeimaks kohaks sarja üldarvestuses 5. koht, mis pärines 2011ndast aastast.

Finaalis läbis võitja kaks vooru ning ümberhüpped kõik vigadeta, edestades teiseks tulnud Meredith Michaels-Beerbaumi ja Fibonaccit ümberhüpetel 45 sajandikuga. Viimased paraku tänavu eriti paljudel etappidel ei osalenud, seega ei kujutanud nad üldarvestuse esikolmikule ka mingisugust ohtu. Kolmanda koha võtsid Dohas Rolf-Göran Bengtsson ja Casall Ask, kes sel hooajal varem kaks etappi võitnud. Kolmanda koha eest pälvisid nad vajalikud 35 punkti, mis paraku ei andnud siiski üldisele punktisummale juurde niipalju, et edestada tiitlikaitsjat Scott Brashi, kes lõpetas sarja kokkuvõttes teisena. Dinizi võidu tõttu poleks britti ja tema superhobust Hello Sanctost, kes jõudsid Dohas 8ndaks, tegelikult päästnud isegi mitte finaali teine koht.

Foto: Stefano Grasso/LGCT

Global Champions Touri korraldatakse olümpiavõitja ja legendaarse takistussõitja Jan Topsi eestvedamisel 2006ndast aastast ning sari hõlmab vaid 5* showsid üle maailma. Tänavu peeti maha 15 etappi kokku 13s riigis, uute võistluspaikadena toodi sarja Miami Beach ja Rooma. GCT on tuntud kui maailma prestiižseim takistussõidusari, mida iseloomustavad suurim luksus, takistussõitjate eliit, tipptasemel korraldus ja suured auhinnarahad. Dinizile oli tänavune aasta tõepoolest üliedukas, tema rahakott suurenes näiteks ainult tänu GCT 2015ndale hooajale le 903 808 euro võrra. Pole paha!

Vaata kõike lähemalt siit: http://www.globalchampionstour.com/