Ludger Beerbaum on Longines Equestrian Beijing Masters kaaskorraldaja

Tuleval nädalavahetusel peetakse kuulsal "linnupesaks" kutsutaval Pekingi olümpiastaadionil järjekorras viies Longines Equestrian Beijing Masters, mille kaaskorraldajateks on Ludger Beerbaum ja Aachener Reitturnier GmbH.

"Linnupesa" staadionit, kus Hiina üks suurimaid ratsaspordivõistlusi juba viiendat aastat aset leiab, tuntakse põhiliselt kergejõustiku järgi. Samal staadionil peeti Pekingi Olümpiamängude kergejõustikuvõistlused, samuti toimus seal tänavune kergejõustiku MM. Tuleval nädalal, 23.-25. oktoobrini on staadion aga takistussõitjate päralt, kus Hiina paremikuga võtavad mõõtu 12 maailma tippu kuuluvat sportlast, eesotsas kaaskorraldaja Ludger Beerbaumiga.

Longines Equestrian Beijing Masters sai alguse 2011.a. ning selle korraldamisega on otseselt seotud Aacheni hobufestivali korraldav Aachener Reitturnier GmbH kui ka Ludger Beerbaum. Viimasel tekkis side Hiinaga enne 2008.a. Olümpiamänge, mil ta oli Hiina takistussõidukoondise treeneriks. "Pärast Pekingi Olümpiamänge sisenesid mitmed Hiina takistussõitjad reaalselt suurde ratsasporti, mistõttu oli kõrgematasemelise võistluse korraldamine maailma suurimas riigis üsnagi loogiline jätk," nimetab Beerbaum.

Pekingi sümboliks kujunenud Linnupesastaadion; foto Wikipedia

Pekingi suurvõistlus erineb tavapäraselt Euroopas ja Ameerikas peetavatest ratsaspordivõistlustest sellega, et tipptakistussõitjad osalevad laenatud hobustel. Põhjuseks on Hiina ülipikk nõutav garantiiniaeg, mistõttu tiheda graafikuga võistlushobustel ei ole võimalik Hiina siirduda. Beerbaum kinnitab, et kõik laenuks saadavad hobused on kvaliteetsed, ta on ise aidanud neid valida. Sportlaste poolt tehakse lõplik hobuse valik pärast esimest katsetuspäeva. Samas on Beerbaumi sõnul mitmed sõitjad hobustega juba tuttavad, sest sellised tähed nagu Scott Brasch, Jeroen Dubbeldam, Penelope Leprevost ja Rolf-Göran Bengtsson tulevad jubaosalema juba mitmendat aastat järjest, valides samad hobused.

Longines Equestrian Beijing Masters Grand Prix on kavas 25. oktoobril ning sellest teeb ülekande ka TV-kanal Eurosport. Mullust võitu läheb kaitsma prantslane Kevin Staut, kes mullu saavutas selle Ludger Beerbaumi ja šveitslanna Jane Richard Philipsi ees.

Hiina suurvõistluse kohta leiate rohkem infot aadressilt http://www.beijingmasters.com/Index-index.html