Ludger Beerbaum võitis Chantilly`s hooaja teise LGCT etapi tõustes koondarvestuses teiseks

Eile pärast lõunal peeti Pariisi läbistel Chantilly lossi suurel muruväljakul järjekordne Longines Global Champions Tour etapp, mille võitis Ludger Beerbaum, kellele see oli Hamburgi järel hooaja teiseks etapivõiduks.

Chantilly esimeses voorus oli puhtaid sooritusi tervelt 14, teises voorus suutsid topeltnullini jõuda kaheksa paari, kes selgitasid parima ümberhüpetel. Esimesena asus ümber hüppama tugev Rootsi paar Rolf-Göran Bengtsson ja Casall ASK. Ümberhüpete teisel takistusel hakkas rootslane liisalt vara pöörama ja ajas enda kehaga külgvärava maha, mis loomulikult andis neli karistuspunkti. Esimese puhta soorituse tegi Edwina Tops-Alexander hobusega Caretina de Joter, olles praktiliselt sama kiire, kui Bengtsson. Paraku ei piisanud sellest võiduks. Kiiremini tuli esmalt sakaslane Daniel Deusser hobusega First Class van Eeckelghem ja kohe järgnevalt Deusseri kaasmaalane, Hmburgis etapi võitnud Ludger Beerbaum, kes Chantilly`s osales hobusega Chiara 222.

Prantslaste lootusi hoidis ümberhüpetel üleval rahvusvaheliselt tundmatu sportlane Robert Breul, kes leidnud endale väga hea hobuse – Arouille du Seigneur. Paraku lõppeesid nende ümberhüpped kahe veaga. Puhtalt seevastu tuli Kolumbia sõitja Daniel Bluman hobusega Conconcreto Apardi, kes ajaliselt platseerus kahe sakslase järel kolmandaks. Bluman oli muide kolmas ka Hamburgis. Viimasena startinud mullusel tuuri võitjal Luciana Dinizil tuli hobusega Fit For Fun maha vimane takistus ning nii jäigi kaksikvõit sakslastele, kolmas oli Bluman.

Tuuri üldarvestuses jätkab 186 punktiga liidrikohal Christian Ahlmann, teiseks tõusis aga Beerbaum, kellel punkte 126. Viimasest jääb vaid punktiga maha Bengtsson. Tuuri järgmine etapp on kavas 9.-11. juunil jällegi Prantsusmaal, seekord Cannes`s.