Lumises Ruilas peeti järjekordne Talvine Kestvusratsutamine

Eile alustasid hooaega meie kestvusratsutajad, võttes osa traditsioonilisest Ruila Talvisest Kestvusratsutamisest. Hea oli tõdeda, et starti asus 29 võistluspaari, võistluse korralduse tase oli tuntud headuses, ilm ratsutamiseks igati sobilik ning välja langenute osakaal väga madal.

Võisteldi kolmel erineval distantsil, millest pikim oli 60 km ning see oli ka päeva ainuke kiirusvõistlus. Mõistagi ei jäänud nägemata ka hoogne finiš, ehkki seekord keerasid veterinaarkontrolli tulemused selle järjestuse pea peale. Kumbki kahest esimesena finišeerunud hobusest tulemust kirja ei saanud ning seega võitis võistluse kolmandana lõpujoone ületanud Ines Beilmann (EER) Pleyonil. Teine koht läks Keiu Orasele (Ratsarügemendi) Tigris Line'il ning kolmas Merilin Kalbrele (EER) ja Kilvetile. Võistlustules oli 11 paari.

30 km pikkusel tutvumisklassil said tulemuse kirja 9 paari 11st, kaks katkestasid võistluse omal soovil. Esmased 45 km lõpetasid positiivse tulemusega 6 paari 7st.

Tuleb siinjuures ka märkida, et alati ei ole välja langemise põhjuseks hobuse vigastus või terviseprobleem. Lubatust kõrgem pulss registreeritakse ka näiteks erutunud või äsja püherdanud hobusel, seega sooitavad võistluste veterinaarid sportlastel oma hobuseid võimalikult hästi tunda ja võimalusel vältida olukordi, kus hobuse pulss võib minna kõrgeks muul kui mitte-taastumise põhjusel.