Luunja Karika 30. juubel on kujunemas Lõuna-Eesti tähtsündmuseks

Eeloleval nädalavahetusel leiab Luunjas juba 30. korda aset ratsavõistlus Luunja Karikas, lisaks võistlusele võib huviline šopata Luunja laadal, laupäeva õhtul saab kuulata Chalice\’i kontsertigi.

Luunja vallavanem Aare Anderson rääkis, et vald on väga huvitatud sellise ürituse korraldamisest vallarahvale ja valla külalistele.

“Soovime pakkuda kõigile kahel päeval aktiivset tegevust, anda inimestele võimalus vaadata suurepärast ratsavõistlust ja kuulata head muusikat,” ütles Anderson.

Lõuna-Eesti olulisemaid kaksiküritusi

Anderson nimetaski Luunja Karikat, laata ning laupäeva õhtust originaalkavaga kontserti Lõuna-Eesti üheks olulisemaks kaksikürituseks, mida vald toetab tänavu 50 000 krooniga.

Erilist heameelt tundis vallavanem selle üle, et laupäeva õhtul austab Luunjasse kogunenud pidulisi Eesti üks parimaid kaasaaja heliloojaid ja esitajaid Chalice: “Tean, et ta eriti ei osale välikontsertidel. Sedavõrd vahvam on teda kuulata õitsikontserdil Luunjas. Usun, et temalegi pakub selline õhtune esinemine inimestele heinamaal huvi.”

Ürituse toimumise üle tundis head meelt ka viimased kümme aastat korraldamise juures viibinud Eesti üks paremaid ratsutajaid Urmas Raag, kelle sõnade järgi on Luunjasse tulla lubanud mitmed ratsasportlased: Zigmantas Šarka, Andrius Petrovas Leedust, Dainis Ozols ja Mairis Penelis Lätist ja kõik tugevamad Eesti ratsutajad, kes kodumaal viibivad.

Raag rääkis, et juba 30. kord leiab üritus aset Luunja pargis. “Soovime pakkuda sellel korral rahvale natukene tõsisemat ratsutamist, tänavu on põhisõidu kõrguseks 145 sentimeetrit, mis, arvestades Eesti tänavust taset, on märkimisväärselt kõrge,” ütles Raag.

Loodetakse purustada Eesti rekord

Eriliseks publikumagnetiks pidas Raag ratsutamise kõrgushüppevõistlust, kus tema arvates kindlasti purustatakse Eesti rekord.

Ratsasportlane kiitis head koostööd kohaliku omavalitsusega, ilma milleta oleks ürituse korraldamine raske olnud: “Ja muidugi olen tänulik Luunja vallale, et nad on tänaseni toetanud 30. aastat tagasi Luunja sovhoosi ajal treener Urmas Saksa alustatud üritust.”