Luunja Karika avpäev möödus vahelduvas vihmasajus

Luunja Karika avapäeva hommik üllatas nii sportlasi, pealtvaatajaid kui ilmselt ka sünoptikuid paraja vihmasajuga. Vaatamata sellele, et prognoositi suhteliselt sajutut ilma, jagus vihma küllaldaselt. Võistlus sai sellele vaatamata peetud.

Luunja Karika avapäeva kõrgeimad takistused seati üles kuue takistuse sõidus, kus avavoorus jäid kõrgusel 110 ja 130 cm vahele. Teistel ümberhüpetel suutis 155 sentimeetrini küündinud takistused puhtalt ületada vaid Urmas Raag (Tartumaa) hobusega Carlos pälvides sel moel esikoha. Teist kohta jäid nelja karistuspunktiga teistel ümberhüpetel jagama Kristi Luha (Tartumaa) ja Vacantos, Norman Nõmmoja (Tatumaa) ja Axel du Beamount ning Liina Helstein (Tartumaa) ja Zitaco M.

Publikule oli tõenäolisemailt atraktiivseim keskpäevane simultan, mis peeti kõrgusel 100 – 110 cm. Esikoha võitis pingelises heitluses Genely Mänd (Tartumaa) hobusega Cohuke. Teise kohaga leppis Erle Raudam (Tartumaa) hobusega Jaffary. Kolmandat kohta jäid jagama poolfinaali pääsenud Sofya Tsyrulnikova ja Verson ning Kristin Vähi ja Calitos.

Genely Mänd ja Cohuke – atraktiivse simultani parimad; foto Jaana Luha

Võistluspäeva alguses peeti klassikalised takistussõidualad. Puhtusele ja kiirusele peetud 120 cm kõrguste takistustega sõidu esikolmikusse jõudsid Anneliis Nurk (Nõo) ja Vainqueur, Urmas Raag ja Corrival ning Tiit Kivisild (Ruila Tall) ja Straight Flush. Kõrgusel 110 cm võitis Piret Ervald (Vao) hobusel Emora, kellele järgnesid Erkki Hõim (Märjamaa) ja Onyx ning Maria Tyrulnikova (Liivimaa) ja Calleidus.

Urmas Raag võitis kuue takistuse sõidu; foto Jaana Luha

Luunja Karikas jätkub homme hommikul võistkondliku Noorte Karikaga, millele järgnevad Tartu Mill auhindadele peetav 130 cm kõrgune ümberhüpetega parkuur ning handycap parkuur kõrgustel 105 ja 115 cm. Luunja Karika tänased tulemused, samuti homsed stardijärjekorrad, leiate aadressilthttps://ratsanet.ee/events/115?locale=et