Luunja Karika raames viiakse läbi tänavune Noorhobuste Tšempionaat takistussõidus

Homsest pühapäevani peetakse Tartumaal Luunjas suurvõistlus, millel leiab omaniku nii Luunja Karikas, kui selguvad parimad nelja-, viie- ning kuueaastased hobused takistussõidus.

Noorhobuste Tšempionaat toimub Luunjas teist aastat järjest. Rõõm on tõdeda, et võrreldes mullusega, on oluliselt kasvanud osalevate neljaaastaste hobuste hulk – mulluse kümne osaleja asmel on tänavu üles antud 29 hobust. Sama palju asub starti ka viieaastaseid, kuueseid on mõnevõrra vähem. Parimad noorhobused on selgunud laupäeva õhtuks pärast kahte osavõistlust.

Arvukalt on starte ka Luunja Karika sõitude raames, kusjuures reedene võistluspäev kipub venima kümneni õhtul. Kogu võistluse startide arv ületab 500. Lihtsam päev on pühapäeval, mil hommik algab täkkude show-ga, millele järgneb kaks võistlussõitu, millest viimane, 135 cm kõrguste takistustega võistluse põhisõit Luunja karikale.

Tänavuse Noorhobuste Tšempionaadi laupäevastest finaalsõitudest teevad korraldajad netipõhise otseülekande, mida on võimalik jälgida Hobumaailmast. Ülekande algus on laupäeval kell 9.45, toimuvat kommenteerib Eesti Sporthobusekasvatajate Seltsi juhatuse esimees Raigo Kollom.