Luunja Karika Tartu Mill Grand Prix võitis Vital Dziundikov hobusel Hermonie ASK

Tänaseks Luunja Karika põhisõiduks oli 130 cm kõrgune Tartu Mill Grand Prix, kus kaksikvõidu pälvis Valgevene takistussõitja Vital Dziundikov vastavalt hobustega Hermonie ASK ja Pepita. Noorte võistkonnasõidu parimaks osutus Viljandimaa klubi.

Täna keskpäeval viidi Luunjas läbi Tartu Mill auhindadele ümberhüpetega parkuur kõrgusel 130 cm. Rajameister Renee Nüüd oli väljakule seadnud 13 takistust, mille hulgas kaks süsteemi. Veatult läbis põhiparkuuri viis võistluspaari alustanud 22st. Ümberhüpetel suutis vigu vältida vaid Peterburis elav Valgevenet esindav takistussõitja Vital Dziundikov, kes esimesena tegi hobusel Hermonie ASK muljetavaldava sõidu, mis jäigi teistele püüdmatuks. Teise koha pälvis külalisvõistleja hobusega Pepita. Parima eestlasena saavutas kolmanda koha Urmas Raag (Tartumaa) hobusega Carlos ning seda nelja karistuspunktiga ümberhüpetel. Sama tulemusega, kuid aeglasemalt saavutas neljanda koha Catlin Vatsel (Ruila Tall) hobusega Catwoman XS, viienda Tiit Kivisild (Ruila Tall) hobusega Fred.

Hommikut alustati Luunjas noorte võistkonnavõistlusega. Klubide võitkonnas hüpati erinevates vanuseklassides kõrgustel 100 cm, 110 cm ja 120 cm. Igas võistkonnas oli kolm liiget. Võidukaks osutus Viljandimaa klubi koondis, kuhu kuulusid Berit Lehtsaar ja Award, Jorine Pilkes ja Zonder Z Quattro ning Vanessa Mälberg ja Peperoni. Teisele kohale jõudis Tartumaa esimene, kolmandale Tartumaa teine võistkond.

Võidukas Viljandimaa klubi noortevõistkond; foto Jaana Luha

TänavuseLuunja Karika lõpetas handycap sõit kõrgusel 105/115 cm, kus jõudsid esikolmikusse Helene Marie Rägo (Liivimaa) ja Verso de Lee, Erle Raudam (Tartumaa) ja Jaffary ning Stella-Ingrid Liinamäe (Tartumaa) ja Calimero von Cimely. Kõik Luuja Karika tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/115?locale=et