Luunja Karika võitis Rein Pill, juunioride parim Johanna Brigitte Verro

Luunja Karika põhisõidu esikolmik. Foto: Luunja Takistussõiduvõistlused

Maikuu esimese nädalavahetuse kahel päeval toimus Luunjas startiderohke Luunja Karika nimeline võistlus, mille raames toimus ka Eggersmanni Juunioride Suvekarika I etapp. Kahe päeva jooksul tehti üle 300 stardi ning võib öelda, et takistussõidu välihooaeg sai küll korralikult avatud. 

Luunja Karika põhisõidu kõrgusel 140 cm, mis toimus ümherhüpetele, võitis Rein Pill (RK Ruila Tall) hobusel Alfons Ra, teine oli Kullo Kender (Tartumaa RSK) Artasel ja kolmanda koha sõitis välja Tiit Kivisild (RK Ruila Tall) hobusega Don-Kide. Kolmekümneühest paarist pääses ümberhüpetele üheksa, kellest 6 tegid puhta soorituse.

Eggersmanni Juunioride Suvekarika I etapi parimad. Foto: Luunja Takistussõiduvõistlused

Eggersmanni Juunioride Suvekarika I etapi sõidu kõrgusel 125 cm võitis Johanna Brigitte Verro (RK Ruila Tall) Dexteril, teine oli Aleksandra Kliimand (Tartumaa RSK) hobusel Warlock ning kolmandad Anette Leppik (Pärna RSK) ja Samurai’s Miracle. Juunioride sõidu võitja Johanna Brigitte kommenteeris sõitu järgnevalt: “Rada oli väga hea, hobuse vormi üle ei saa ka nuriseda, aga kuna meile oli see esimene välivõistlus, siis oli hobune veidi tuline. Sõit oleks võinud veidi ilusam ja sujuvam olla, aga esimese korra kohta jään rahule.”

Eggersmanni juunioride karikasari toimub juba kolmandat aastat ning koosneb tänavu neljast etapist ning finaalist. Üks etapp toimub ka murupinnal ning tänavune finaalgi tõotab tulla seetõttu põnevam, kuna Toris on muruväljak. Hobuste ja ratsutajate toetamine üks osa Eggersmann’i filosoofiast. Nagu Saksamaal, nii ka Eestis on peamise tähelepanu Eggersmanni firma suunanud noortega tehtavale tööle ja ratsasportlaste järelekasvu edendamisele.

“Järelkasvu toetamine on hobuspordis vaieldamatult väga oluline. Nagu ka eelmistel aastatel, siis ka tänavu on Eesti võistluse ellukutsumise eesmärgiks anda meie juunioridele võimalus enne Eesti Meistrivõistluseid omavahel mõõtu võtta ning ka meistrivõistluste kvalifikatsiooninorme täita,” kommenteeris Eggersmann Eestis turundusjuht Jana Luha. “Rõõm on näha, et noored võtavad võistlust väga tõsiselt, rajameistrid ei anna armu ja parkuurid on tehniliselt rasked. Auhinnad panevad lisaks Eggersmannile veel välja Over Horse, Salvana, Mühldorfer ja Parisol. Et motivatsiooni ja ambitsioonikust jaguks esikolmikust kaugemale, siis sellel aastal jagatakse esikuuiku vahel 1000 kilo hobusööta sportlase enda valikul (ilmselt ka hobune ütleb oma sõna sekka). Soovime oma toredatele juunioridele edukaid starte!”

125 cm kõrgusel toimus laupäeval ka avatud klass, kus oli edukaim Egle Palm (RK Ruila Tall) hobusega Power of Gold. 130 cm kõrguse ümberhüpetega parkuuri võitis Kaia Loviisa Kink (Tondi RSK) hobusega Adorable Chabalito, teine oli Hanno Ellermann (ESHKS) hobusega Freedom ja kolmas Pille Elson (Tallinna RSK) Dixoniga.

Laupäevase 130 cm parkuuri esikolmik Pille Elson, Kaia Loviisa Kink ja Hanno Ellermann. Foto: Luunja Takistussõiduvõistlused

Madalamates sõitudes oli avapäeval edukas Kippen Närep (Märjamaa SK) poniga Rosehill Fascination, kui võttis 105 cm parkuuri võidu 58 osaleja seas ning oli samas ka 115 cm parkuuris neljas; 67 osalejaga 115 cm parkuuri võitis Siim Sinijärv (ESHKS) hobusega Leander.

Pühapäevase 110 cm parkuuri võit läks Vanessa Mälbergile (Tartu Kalevi RK) hobusega Peperoni. Osalejaterohkes 125 cm jokkeriga sõidus oli parim Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) hobusega Aga Flamenco von Feicht, teine Kertu Klettenberg (RK Ruila Tall) hobusega D.Lady ja kolmas Urmas Raag (Tartumaa RSK) Wilsoniga.

Pühapäevase jokkeriga 125 cm sõidu esikolmik. Foto: Luunja Takistussõiduvõistlused

Kõik Luunja Karika tulemused on leitavad aadressilt: https://ratsanet.ee/events/1395?locale=et&year=2018