Luunja Karika võitis tänavu Urmas Raag hobusega Ibelle van de Grote Haart

Möödunud nädalavahetusel peeti Tartumaal Luunja talli territooriumil tänavune Luunja Karikas, mille põhisõidu võidu jättis kodutalli Urmas Raag hobusega Ibelle van de Grote Haart.

Luunja Karika Grand Prix takistuste kõrguseks oli sel aastal 135cm, parimad selgitati ümberhüpetel kaheksa põhiparkuuri puhtalt läbinud paari vahel. Esimesena tegi ümberhüpetel puhta soorituse Tiit Kivisild (Ruila Tall) hobusega Donna-Paola, mille koheselt sõitis pea kahe sekundiga üle valisev meisterpaar Raag-Carlos. Meistritest omakorda pea kaks sekundit parema tulemuse tegid Rein Pill (Ruila Tall) ja Sinequamon. Pärast Pilli asus oma teise hobusega, Ibelle vand de Grote Haart, starti Urmas Raag (Tartumaa), kes läks ilmselgelt võitu püüdma. Risk oli õigustatud, sest üks hea tulemus oli juba ees ning püüda tuli veelgi paremat. Raagis ja Ibellel õnnestus kõik ning nii jäetigi karikavõit Luunja talli. Teine Pill Sinequamonil, kolmas Raag Carlosel.

Luunjasse jäi ka laupäevase põhisõidu võit, kui Raag ning Piccolina olid parimad 130cm kõrguses ümberhüpetele sõidus. Võitjatele järgnesid teisena Kivisild ja Fred ning kolmandana Valgevenet esindav Peterburi sportlane Vital Djundikov hobusega Carimbo.

Olulisel kohal olid Luunja Karika võistlusel noorte/juuniorite/laste võistkondlik sõit. Selles, kõrgustel 100/110/120cm toimunud võistluses jäi peale Tallinna Ratsaspordikooli võistkond koosseisus Margareth Eikner ja Claudia-Cardinale, Hanne-Lore Väin ja Odelia ning Camille Mahoni ja Orlymeja. Võitjate tulemuseks jäi neli karistuspunkti. Teisena lõpetas kümme karistuspunkti juures Tartumaa klubi koondis, kuhu kuulusid Merilin Luik ja Perna, Anett Pullerits ja Thobias Lauwes Forever ning Catlyn Resto ja London. 12 karistuspunktiga oli kolmas Leedu-Eesti segavõistkond koosseisus Zigmantas Jasas ja Santana, Tadeuš Tretiak ja Edvinn ning Stella-Ingrid Liinamäe ja Calimero von Cimely.

Toome siinkohal lühidalt ära ka muude sõitude parimad. Kõrgusel 95cm võitsid Annabel Kallo (Liivimaa) ja Mercedes, 110cm harrastajate arvestuse Getter Hark (Viljandimaa) ja Arezzo, 110cm avatud klassi Anette Leppik (Viljandimaa) ja Samurai`s Miracle120cm Rein Pill ja Sinequamon ning 105/115cm handycap sõidu Margit Mägi (Ruila Tall) ja Sacira N.