Luunja Ratsakeskuse Advendiaegsed aastalõpu tegemised

Eelmisel nädalavahetusel, samal ajal kui ERL Koolisõidukliinikute raames parandati Tartumaal, Pärna Talus ja Saksa Ratsakeskuses hobuste – ratsanike istaku- ja juhtimisvõtteid, toimus Luunja Ratsakeskuses, muide samuti Tartumaal, ERL kalenderplaaniline takistussõitjate võistlus.

Ehk oleks otstarbekas edaspidi siiski pilk korraks ERL-i kalendrisse visata, enne kui ühte piirkonda, ühele päevale kahtlemata vajalikke sündmusi planeerida? Nii tihe ju võistluste kalender ei tohiks olla. Luunja Advendi võistluse korraldajate rõõmuks kogunes siiski Luunjasse arvestatav hulk võistlejaid ja etterutates võib tõdeda, et taaskord saab võistluse pidada õnnestunuks.

Vaatamata ilmaennustajate hirmutustele tormi, lörtsi ja vihma kohta möödunud laupäeval, peab ilmategijat siiski tänama suurepärase päikeselise päeva eest. Tänavu on ilmataat olnud eranditult kõikidel Tartumaa Ratsaklubi korraldatud võistlustel justkui Tartumaa klubi liige. Alates päikeselisest Luunja Volbrist, erakordsest ilmast Luunja Karikal ja lõpetades Tartumaa Talvekarika esimeste etappide ja Luunja Advendiga ei ole siiani osalejad pidanud kannatama ei vihma, liigse palavuse ega lumetuisu pärast. Eelmise aasta Advent ja Talvekarikas olid ju tõeliselt lumerohked ja hobuste transportimise poolest väga rasked. Au ja tänu võistlejatele, kes talviseseid raskusi trotsides on leidnud pealehakkamist ja jaksu võtta ette pikk tee Tartumaa võistlustele!

Rainer Hõim on kordamööda nii autasustatava kui autastustaja rollis

Tartumaa Talvekarika esimesed etapid ja Luunja Advent tänavused võistlused näitasid, et vähemalt see osa sportlastest, kes võistlustel on osalenud, ei ole mitte asjata treeninud. Pole eriline üllatus, et Luunja maneezivõistluste parkuurid on küllaltki tehnilised ja kõrguste osas mööndusteta. Samas on maneezi pinnas piisavalt hea, et püstitada järske pöördeid võimaldavaid kuni 130cm kõrguseid parkuure. Nii oligi laupävase võistluse 100cm enamik takistusi maksimumkõrgusel, 110cm parkuur sisaldas korralikku kolmest süsteemi ning 130cm tõusva raskusega parkuuri Jokker oli kõrgusel 135cm ja koos viimase takistusega tehniliselt küllaltki keerulise nurga all. Rõõmuga võib tõdeda, et võrreldes eelmise aastaga on meie takistussõitjate tase teinud pika sammu kvaliteedi osas!

Vasakul: Maria Popova ja Pols, 110 cm võitjad

Siinkohal toon ära vaid võitjad. 100cm parkuuris troonis kindlalt Karin Peks (Pärnumaa RSK). Tema oli ka vaid kaks sajandiksekundit aeglasem Maria Popovast parkuuris 110cm. Karin tegi tempokama sõidu, Maria tegi seevastu küllaltki riskantse pöörde, mis tagas talle esikoha. Tõusva raskusega parkuur lihtsalt on selline riskantne, et ilusa sõidu nullib tihtipeale Jokker. Paljude sportlaste võiduvõimalused jäidki just Jokkerile. Kogemused maksid, Urmas Raag võttis siit topeltvõidu. Kõik tulemused on saadaval siinsamas hobumaailmas ”kalender” blokis.

Karin Peks ja Primadonna 100 cm võitjad

Jäänud on veel Luunja Jõul 2011. Seekord peame ERL-i kalenderplaanilise võistlusena vaid 110cm ümberhüpetele ja 130cm tõusva raskusega parkuuri. Seejärel laseme ratsme lõdvaks ja paneme püsti 100cm parkuuri esiotsa noortele hobustele ja seejärel kõikidele võistlejatele, kes just Luunjas oma pidulik-pühalik-naljakas kostüümis aasta finišijoone võiks ületada. Kohvikus pakutakse külalistele kohvi ja suupisteid, aga millega Luunja Jõulud 2011 lõpevad, on raske ennustada. Loodame, et ilmataat on ka kohal, valge lumi maas, külma paar kraadi ja päike paistmas hommikust õhtuni!

Pildid: Hobunet http://www.facebook.com/hobunet