Luunja takistussõiduvõistlusel võttis kaks suuremat võitu Eleri Kiveste

Kuigi aktiivne ratsaspordihooaeg on Eestis praktiliselt lõppenud, peetakse siiski sel aastal veel mõningaid võistlusi. Luunja maneežis laupäeval peetud Tartu Talvekarika nime kandnud takistussõiduvõistluselt viis kaks kirkamat auhinda koju Eleri Kiveste.

Luunja võistluse põhisõiduks oli sel korral tõusva raskusega parkuur kõrgusel 125 cm, kusjuures Jokkeri kõrguseks oli 135 cm. Vaatamata väikesele maneežile oli ehitatud rada, kus ajavahed võitja ning viimaste auhinnaliste kohtade vahel jäid tervelt 10 sekundi piiresse. Maksimumpunktid kiireima ajaga kogusid Eleri Kiveste (Vändra) ja Costner. Neile järgnesid teisena pea viis sekundit aeglasema tulemusega Kelli Laev (Tartumaa) ja Free Bay ning kolmandana Urmas Raag (Tartumaa) hobusega Ibelle van de Grote Haart.

Kümme sentimeetrit madalamal hüpati puhtusele ja kiirusele. Siingi ei saanud keegi jagu Eleri Kivestest, kes võttis võidu hobusega Copherfild. Selles sõidus saavutasid teise koha Rainer Hõim (Tartumaa) ja Odin ning kolmanda Laura Maria Tammeleht (Vändra) hobusega Orpheus. Kõrgusel 105 cm jõudsid esikolmikusse Stella-Ingrid Liinamäe (Tartumaa) ja Fresh-Finesse, Olesja Mironjuk (Pärna) ja Loretta ning Tjorven Siiboja (Tartumaa) ja Warlock.

Päeva madalaimaks parkuuriks olid takistused seatud kõrgusele 95 cm. Siin olid parimad Kristiin Kesamaa (Liivimaa) ja Sunshine, kellele järgnesid Liinamäe ja Fresh-Finesse ning Liisi Põldots (Liivimaa) ja Adelante.

Tartumaa Talvekarika kõik tulemused leiate aadressilt . http://www.hobumaailm.ee/?page=37&m=11&y=2014&id=1562