Luunja Volber avas Eesti takistussõidu välishooaja

Välihooaja avavõistlust Luunja Volber võib nüüd juba teenitult nimetada traditsiooniliseks. Selle nime all alustati esmakordselt 2009 aastal. Tänavused Luunja Volbri võistlused toimusid juba uuenenud soojendus- ja parendatud võistlusväljakul 29. aprillil.

Nagu ikka, on Volbri ettevalmistamine korraldajatele alati kiire aeg. Nädal enne võistlust on veel platsidel lumesulamise jälgi ja ümbrus võib olla niiske ja kevadine. Tavaliselt laseb taevast ikka vihma ka sekka. Nagu ka seekord – kui korraldajad olid suure vaeva ja valuga võistluseelsel õhtul platsid korralikult ära kastnud, otsustas ilmataat veel öö otsa vihma lasta.

Aga nüüd siis võistlustest. Kokku oli kogunenud hulk Eesti progressiivseid takistussõitjaid lähedalt ja kaugelt. Tore oli tõdeda, et seekord oli Harjumaa esindusliku võistkonna Luunjasse lähetanud. Selle eest tänud kõikidele kaugelt kandist tulijatele! Etterutates peab ütlema, et ka sportlikud sooritused olid külalistel märkimisväärsed.

Esmakordselt oli kasutusel võistlusväljak mõõtudega 75m x 100m. Kohtunike kogu pani küll võistluste ajakavaga totaalselt puusse – harjumuspärase ühele stardile ettenähtud 1,5 minuti asemel kogunes ühe stardi ajakuluks 2,5 minutit. Parkuuride pikkused algasid 700 meetrist!

Esimesena startisid 4-5 aastased hobused kõrgusel 100 cm. Siin jäi tagantulijaile püüdmatuks ESHKS-i klubi esindaja Siim Sinijärve poolt juhitud Zandro (s.2008). Tema aeg 700m pikkusel parkuuril oli 97,41 sekundit. Suure platsi kunst oli leida optimaalne sõidutrajektoor. Ja erinevate trajektooride valik oli lai. Teisel kohal lõpetanud Annika Veerpalu ja Admiral Amerigo (s.2007) aeg oli juba 101,28 sek. Kolmanda koha ajaks 111,66 sek jäi Kadri Ebolti ja Fix-i (s.2007) tulemus. Võitjad läbisid parkuuri loomulikult vigadeta.

Parkuur avatud 100 cmoli kõige osavõturohkem. Tõeline kiirusparkuur, kus võidu eest pidi tõsiselt pöörama ja korralikult kiirustama. Tihedas konkurentsis (40 startijat) õnnestus parkuur kiiremini läbida RSK Simon sportlasel Madleen Kivilal hobusel Traviata. Ajaga 88,94 edestas ta teise koha saavutanud Ruila Talli RSK sportlast Risto Märtsonit Ladogal. Kaotus võitjale +0,49sek. Kolmandaks võitles end Käroli Tiirik hobusel Lahe (+3,03sek). Võrdluseks tagumise otsa aeg tõrgeteta sõidul 144,32 (vahe +55,38 sek!)

Edasi taas noored hobused ja juuniorid kõrgusel 110 cm. Starte 30 ja kiireim taas Madleen Kivila Traviatal. Teiseks jäi Kristjan Sinikas (RSK Ruttar) hobusel Ammaretta. Kolmandale kohale tõusis Helene Rägo ja Verso De Lee (Liivimaa RSK).

Vaade kenale võistlusplatsile. Foto: Kristi Luha

110 cm avatud klassis oli 22 võistlejat ja parimaks osutus Liivimaa RSK kogenud kolmevõistleja Siret Saks Wiplala S-il. Järgnes Pärnumaa RSK sportlane Annika Veerpalu Basiliol, kolmanda koha vääriline oli Saaremaa RSK esindaja Johanna Johanson Etienne Soleil.

120 cm peeti juunioridele ja noortele hobustele. 16 võistleja seas oli parim vastpundamatu kogemustepagasiga Urmas Raag hobustel Lord Conte (s.2006) ja Bison (s.2006). Kolmandale kohale tuli Ann-Inger Kari Ootusel (s.2006)

120 cm avatudarvestuses osales 23 sportlast. Koduplatsi eelised kasutas ära Tartumaa RSK võistleja Rainer Hõim Thobias Lauwes Foreveril. Tema võiduaeg 60,19 jäi lootusetult püüdmatuks teise koha saavutanud RSK Ruila Talli klubi jopet kandvale, kuid Luunjas treenivale Mihkel Talvile Coranol. Kaotus tervelt +9,38sek. Kolmandal kohal taas Siret Saks. Vahe võitjaga koguni +18,84sek.

Lõpuks siis Luunja Volber 2012 Grand Prix, mis algas juba õhtuhämaruses. Korralik 130 cm parkuur võimaldas ümberhüppeid 4 sportlasele. Pingelises heitluses viis võidu Viljandimaale juba kogenud Luunja Volbri suure sõidu võitja Kairi Dräbtsinskaja Prestonil. Eelnevat ümber hüpanud Marko Villemson Luxusel jäi ajahätta, saades 1kp ületatud normiaja eest. Kolmandaks jäänud Urmas Raag läks temale omaselt kiireid pöördeid sooritama ja Lord Conte ajas ühe takistuse maha. Nina Höglund ja Patrik näitasid väsimuse märke ja ajasid maha 2 takistust. Tagantulija eelist hästi ära kasutades oli Kairi ka ainuke ümberhüpped puhtalt läbinu ja Luunja Volber 2012 Suure Sõidu võitja.

Kairi Dräbtsinskaja ja Preston. Foto: Kristi Luha

Kummardama peab osalejate vastupidavuse ees, kes veel pika võistluspäeva lõpul suure Volbritule süütasid. Mis Volbritulel sündis, sellest pisut hiljem.

Tulemused leiate: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=4&y=2012&id=796