Luunja Volber oli lõbus ja kange mõõduvõtmine nagu Luunjas ikka kombeks

Nädalavahetusel leidis Tartumaal Luunjas aset spordisündmus Luunja Volber 2010. Ilm soosis nii korraldajaid kui sportlasi. Korraldajate poolepeale keerati pisut lahti taevakraane, et võistlusväljak kenasti tolmuvaba oleks. Pealtvaatajaile lasti piisavalt päikest paista ning sportlased ja hobused liigse palavuse all kannatama ei pidanud.

Võistlejaid oli tulnud lähemalt ja kaugemalt. „Lâèplçsis”-te (eesti k. „Karumurdja”) kodumaalt oli kohal Dainis Ozols (pildil) ja Elina Rašcevska, kellest esimene on peaaegu juba Tartumaa RSK liige. Vähemasti andis ta vihjamisi Volbrilvõistluste lõkkeõhtul mõista, et Luunjasse tuleb ta iga kell võistlema. Tõsi ta on, Dainis on osalenud pea kõikidel Luunja suurematel võistlustel. Seekord võitis sõbralik lätlane hobusel Limoza 120cm parkuuri. Kokku oli Lätist kohal 7 hobust.

100cm puhtus-kiirus, tegi 1. mail ilusa soorituse Anneliis Nurk Gaismal (ülemisel pildil). Puhas, stiilne ja kiire. Treeneriks mitteametlik Tartumaa RSK seksikaim meessportlane Kullo Kender. 2. mail 100cm parkuuri võitja oli Maris Parmakson (LMRK) Vejasel (alumisel pildil).


115cm kahefaasiline: 1. mail võidutses Urmas Raag One Man Showl. Tiukalt tema järel teine Kullo Kender San Antonil ja kolmas auhinnaline vanameister Gunnar Klettenbergile kange nimega Tequilal. 2. mail võttis võidu jällegi Kullo Tonacijal (pildil) jättes teisele kohale Urmas Raagi (One Man Show). Nii ta siin Pisuhänna kujundit kasutades seekord oli, et kord Raag peal ja Kender all ja siis jälle vastupidi. Kolmandaks jäi Tjorven Siiboja (Tartumaa RSK) Burbonil.

120cm ümberhüpetele võitis 1. mail juba eelpool mainitud Dainis Ozols Limozal. 0,02 sekundit temast maas Urmas Raag Wodan M ja kolmanda kohaga üllatas meeldivalt Triinu Jõgeda Greišal. Kõik kolm sooritasid puhtalt ka ümberhüpped.

130cm ümberhüpped 2. mail kujunesid Luunjamaa meeste tõsiseks lahinguks. Siinkohal näitas taset rajameister – fakt, et ümberhüppajate seas polnud ühtegi jalavärinaga meest, kiusas takistused taeva kõrgusele tõstma. Kui juba siis juba, olid ka sportlased päri. Urmas Raag, kel kogemustepagas suurim, noppis ainsagi veata esimese ja teise koha vastavalt hobustega Wodan M ja Zitaco M (pildil). Teiseks hüppas end Kullo Kender San Antoniol ja kolmandale Rainer Hõim Thobiasel. Mõlemal kaks latti maas. Au sellistele meestele! Oli ju välihooaja esimene võistlus.

Korraldajad tänavad südamest kõiki võistlejaid ja loodavad, et kõik kohaletulnud jäid rahule! Kuna startijaid tuli kohale piisavalt, otsustasid korraldajad kahekordistada juhendis ettenähtud auhinnarahasid enamustes sõitudes ja maipühade puhul langetada 2. mail 115cm parkuuri osavõtumaksu kolmandiku võrra. Päikeselist kevadet ja ootame 31. juulil Luunja Karika 30. juubelivõistlustele!