Luunja Volber vinges vastutuules

Nädalavahetusel peeti Luunjas kevadvõistlust Luunja Volber 2011. Võistlust võib liigitada juba nooreks traditsiooniks, mida korraldatud selle nime all juba kolm aastat.

Selle aasta pikk talv ei lubanud veel tänavuseks Volbriks Tartumaa RSK uuemat platsiosa niikaugele ehitada, et sellel võisteldud saaks, ja nii peetigi sel aastal veel võistlus vanal väljakul. Ehitatav platsiosa aga täitis suurepäraselt parkla ülesandeid. Reedeõhtuse ohtra kastmise ja silumise (võistlusväljakule valati ca 80 tonni vett) tulemusel oli võistlusväljak üpriski ratsutatav. Kogu võistluspäeva vältel paistis päike, mis kahjuks näitas küll palju valgust, kuid andis väga vähe soojust. Külm oli, kurrradi külm.

Hommik algas, nagu ikka, madalama ehk 100cm parkuuriga. Starti asus 30 võistlejat. Lisaks testisid raja kvaliteeti väljaspool arvestust Kullo Kender 3 hobusega ja rajameister Urmas Raag ise. Olgu kohe alguses mainitud, et kõik rajad olid seatud kiiduväärselt. Rajameistri töö oli suurepärane- arvesse oli võtetud kõik pisiasjad platsi reljeefist kuni päikese liikumiseni. Tõestus, et rajameistri töö kvaliteeti määrab suuresti ratsutaja kogemus, sai taas kinnitust.

Kiire rada II faasis sõelus võitjaks Brita Tuvi Jaffaril. Vatsavalt teine ja kolmas olid Sandra Prez Empirel ja Stefani Sabrodin Mikronil. Kõik, kes läbisid II faasi karistuspunktideta, pääsesid ka poodiumile.

Brita Tuvi Jaffaril võtab Nõmmojalt vastu esikoharoseti. Foto: http://keskus.ee/profile/homenica

110cm parkuur tõi kaasa ühe koleda kukkumise. Ahti Kikas ja Castro tegid salto, millist ei olnud siinkandis pikka aega nähtud – Castro kukkus kaelale ja seisis pea peal terve igaviku. Õnneks piirdus juhtum vaid šokiga hobusest pealtvaatajateni. 42 startinu seast olid kiiremad ja puhtamad võitja Elis Nõgel Verso de Lee’l, Sandra Prez Empirel ja Annika Veerpalu Casandral.

110 cm kõrguse parkuuri võidab Elis Nõgel Verso de Lee’l. Foto: http://keskus.ee/profile/homenica

120cm tõestas end veenvalt Urmas Raag, kes oskas valida lühima ja kiireima trajektoori II faasis (32,78 sek). Sekundi võrra aeglasem oli Kairi Dräbtsinskaja Prestonil (33,78 sek). Kolmas koht, Kullo Kender Parexil jäi ajaliselt maha juba 7 sekundit (39,66 sek).

130cm võidutses sama kolmik, kes eelmiseski parkuuris. Ümberhüpped määrasid võitjaks Kairi Dräbtsinskaja Prestonil ( 0 kp ja 50,93 sek). Urmas Raag, kes tegi taas kiireima aja, ajas maha ühe tõkke, jäädes sellega teisele kohale (4 kp ja 49,66 sek). Kolmas taas Kullo Kender, seekord Ice Cool-il. (4 kp ja 65,37 sek).

Rajameister Raagi näpunäited. Foto: Catlyn Resto

Kõik Luunja Volber 2011 tulemused on saadaval Hobumaailma kalendris.

Kokkuvõtteks peaks kiitma kõiki osalejaid. Võistlejate vorm ja tase olid üllatavalt head. Eriti arvestades välihooaja esimeste startidega. Ilmataat lahutas seekord meelt toitlustajaga, puhudes lendu esmalt grillvorstid ja seejärel kogu telgi. Aga see oli võistlus toitlustaja ja ilmataadi vahel, milles seekord jäi veenvalt peale ilmataat. Kohtunikud selles, pisut ebavõrdses võitluses kella ei löönud ega punkte ei andnud.

Korraldajad tänavad kõiki kohalolnuid, osalenuid ja kaasaelanuid! Samuti fotograafe, kelle pilte leiate:
http://fotoalbum.ee/photos/homenica/sets/1147471/?page=3
http://fotoalbum.ee/photos/Muzzzzka/84048201
http://fotoalbum.ee/photos/tr1111nu/sets/1146925/