Luunjas alustati uue hooaja Tartumaa Talvekarikaga

Möödunud laupäeval tehti Luunja maneežis algust alanud sisehooaja Tartumaa Talvekarikaga. Esimesel etapil osutus kahe alavõiduga edukaimaks korraldava Tartumaa klubi noorsportlane Stefani Sabrodin.

Päeva põhialaks oli tõusva raskusega parkuur kõrgusel 125 cm, mille viimaseks takistuseks olnud Jokker peakohtunik Andri Sabrodini andmeil suisa kõrgusel 138 cm. Maksimaalsed punktid kogusid üheksa võistluspaari, kellest kiireima sõidu tegid peakohtuniku tütar Stefani ja hobune Bahra edestades teise koha saavutanud Mihkel Talvit (Ruila Tall) ja Coranot pea kahe sekundiga. Kolmandale kohale sõitsid ennast Kelly Laev (Tartumaa) ja Free Bay.

Kõrgusel 115 cm olid kõik takistused maksimumkõrgusel, kuid kuna rajameistri ametit pidanud Urmas Raag oli raja kujundanud väga loogiliselt ja paljude ratsanike hinnangul väga sõidetavaks, tuli puhtaid sooritusi arvestataval hulgal. Ümberhüpetele jõudisd 16 paari, mis tähendab rohkemat kui pooled. Võiduga lahkus sellest sõidust Kristi Luha (Tartumaa) hobusel Vacantos. Teine Liisa Roasto (Viljandimaa) ja Alziir, kolmas Rainer Hõim (Tartumaa) ja Thobias Lauwes Forever. Päeva lõpetanud 100 cm sõidu võitsid Stefani Sabrodin ja Burbon jättes teiseks Maria-Johanna Reinsteini (KRT) ja Saffierahi ning kolmandaks Kristin Vähi (Liivimaa) ja Muumitrolli.

Tartumaa Talvekarikast saate pikemalt lugeda lähipäevil meie sündmuste rubriigist.