Luunjas nautisid võidurõõmu Peks, Popova ja Raag

Möödunud laupäeval, 3. detsembril, toimus Luunja maneežis takistussõiduvõistlus nimetusega Luunja Advent 2011, kus mõõtu võeti kolmes võistlusklassis.

Päeva tõsiseima raskusastmega võistlusalal küündisid takistused kuni 130 cm-ni. Tõusva raskusega parkuuris osales Urmas Raag (GKG) oma neljal põhihobusel. Raag, kes katsetas hobuste vormi enne eeloleva nädalavahetuse starte Poznanis toimuval MK-etapil, võttis favoriidi seisusele kohaselt nii esimese kui teise koha. Parimat tulemust näitas mullune edetabelivõitja hobusel Axel du Beaumont, teise koha saavutas hobusega Poncorde. Lisaks Raagile jõudsid auhinnalistele kohtadele veel kolmandana Rainer Hõim (Tartumaa) ja Thobias Lauwes Forever, neljandana Catlyn Resto (Tartumaa) ja London ning viiendana Tjorven Siiboja (Tartumaa) ja Waisa.

Võistluspäev algas sõiduga kõrgusel 100 cm, kus teistele püüdmatuks osutus mõnda aega aktiivsest spordist eemal olnud Karin Peks (Pärnumaa) Primadonnal. Sama paar jäi 110 cm sõidus vaid kahe sajandikuga alla võitjale Maria Popovale (Vaikla), kes võitis kõnealuse sõidu hobusega Pols. Madalamas sõidus järgnesid Peksile Ann-Inger Kari (Parkuur) ja One Wind ning Norman Nõmmoja (Tartumaa) ja Burbon. 110 cm kolmanda tulemuse sõitsid välja Anna-Mari Raudsepp (Parkuur) ja Lagrits.

Luunja Advendi koondtulemused leiate hobumaailma kalenderplaani rubriigist.