Luunjas tehiti algust noorhobuste tšempionaadi esimeste osavõistlustega

Täna hommikul tehti Luunja ratsakeskuses algust noorhobuste tšempionaadiga, kus avapäeval tegid oma esimese osavõistluse ponid, 5-e aastased ja 6-e aastased hobused. Noorimad ehk neljaaastased hobused alustavad homme.

Võistluspäeva alustasid ponid, kes sõisid handycapina oma vanusele vastaval kõrgusel – vastavalt 80 cm, 85 cm ja 90 cm. Homsesse finaali pääsesid kõik paarid, kes täna tulemuse kirja said. Selliseid ponisid oli 11 alustanud 13-st. Täna tegid puhta soorituse jagades sellega esikohta Herr Tuuslar (5.a.) ja Doris Akker (Kurtna), Little Puma (5.a.) ja Berit Lehtsaar (Viljandimaa), Ralf (6.a.) ja Kati Raidma (Vändra) ning Rodotendron (6.a.) ja Siiri Tamm (Ruttar).

Viieaastased hobused sõitsid kõrgusel 110 cm ning samuti puhtusele. Puhtaid sooritusi tegid 15 võistluspaari 29-st alustanust. Pühapäevasesse finaali pääsevad kahe osavõistluse tuleusel kuni 25 paremat, kes esimeste osavõistluste peale tulemuse saanud. Sama kehtib ka kuueaastaste hobuste kohta. Vanimate noorhobuste klassis sõideti kõrgusel 120 cm ning tulemuse said kirja 19 paari, puhtaid oli sealjuures kuus. Homme on kavas mõlemas klassis teine osavõistlus, neljaaastased alles alustavad. Pühapäevases finaalis osavõistluse tulemused ei loe, parimaks osutub see, kes finaali võidab. sama kehtib ka ponide kohta, kelle finaal leiab aset juba homme.

Lisaks noorhobuste osavõitlustele peeti esimesed avatud klaasi sõidud Luunja Karika raames. Kõrgeimas, 120 cm, sõidus jõudsid esikolmikusse Paul Argus (Tondi) ja Stacandra, Helene Marie Rägo (Liivimaa) ja Verso de Lee ning Brita Tuvi 8Viljandimaa) ja jaffary. 110 cm avatud sõidu võtsid Catlin Vatsel (GKG) ja Listra, 90 cm Kertu Ollema (Ruila Tall) ja Londa.

Kõik esimese võistluspäeva tulemused on leitavad ka meie kodulehekülje kalenderplaani rubriigist. Homme leiab lõpplahenduse ka tänavune ERL-i suvine takistussõidu karikasari.