Luunjas toimus laupäeval, 15. jaanuaril Talvekarika II etapp

Samal ajal, kui üks korralik Muumipere magas vaikse norina saatel magusat talveund, kõht mõnusalt mahlaseid kuuseokkaid täis, toimus talveunetute hobufanaatikute osavõtul Luunjas Tartumaa Talvekarika II etapp.

Kokku oli tulnud kogunisti 49 võistluspaari ja hulgaliselt kaasaelajaid, kes eesmärgiga Tartumaa Talvekarika tabelisse punkte koguda, kes kiikama konkurentide võistlusvormi, kes niisama päikeselist laupäeva veetma. Siinkohal on igati kohane tänada kõiki tublisid sportlasi ja nende abimeeskondi, kes vaatamata parajatele pakasekraadidele leidsid tahtmist ja tuju Luunjasse võistlema tulla.

Võistluspäev algas, nagu ikka, madalama (takistuste kõrgus 80 cm) kiirusparkuuriga. 22 startinust läbis finišiliini 18. Kiireima vigadeta sõidu tegi seekord Stefani Sabrodin Mikronil.

100 cm kaheosalise võidusõidu teises osas olid rajameistrid Kullo Kender ja Urmas Kõrgvee jätnud võistlejaile vähemalt neli trajektoorivalikut. Pikema ja lühima trajektoori vaheline valik võimaldas rada lühendada üle kolmandiku. Mihkel Talvi valis kõige keerulisemad pöörded, mis tagasid talle ka parkuuri võidu.

120 cm ümberhüpetega parkuuri 15-st võistlejast kaheteistkümne kodutalliks on Luunja tall. Rada oli sedavõrd peen, et 60% võistlejatest ajas maha ühe takistuse. Kaks sportlast pääsesid ümberhüpetele ja mõlemad kopsasid seal ühe takistuse maha. Kiirem oli seekord Kullo Kender Heraklesel. Pisut aeglasem Kullo õpilane Sandra Tituk Arabellal.

Lõpuks suured tänud kõikidele abilistele, tänu kellele võistlus kiiresti ja tõrgeteta teoks sai! Samuti täname ka publikut toetuse- ja sportlasi osalemise eest!

Kohtumiseni Tartumaa Talvekarika järgmisel etapil 5.veebruaril Ihaste tallis!