Lyoni takistussõidu MK-etapi võit jäi Prantsusmaale – Simon Delestre ja Hermes Ryan

Eile õhtupoolikul selgus Lyonis Lääne-Euroopa takistussõiduliiga neljanda etapi võitja, kui Prantsuse publikule valmistas rõõmu üks nende koondise liidritest Simon Delestre, kes jõudis poodiumi kõrgeimale astmele hobusega Hermes Ryan. Liiga liidriks tõusis teisena lõpetanud von Eckermann.
 

Lyoni raja raskusaste võimaldas selle puhtalt läbida 11-l võistluspaaril, kes selgitasid võitja ümberhüpetel. Prantslasi pääses kodupubliku rõõmuks otsustavatele ümberhüpetele kolm – Simon Delestre, Julien Epaillard ja Roger Yves Bost. Kui Epailard ja Instit de Jucaso lõpetasid nelja ning Bost ja Sydney Une Prince kaheksa karistuspunktiga, siis Delestre suutis hobusega Hermes Ryan edestada kõiki konkurente puhta ning kiire sõiduga. Teisele kohale sõitis end rootslane Henrik von Eckermann hobusega Mary Lou, kolmas oli šveitslane Steve Guerdat hobusega Bianca.

 

"Mul oli õnne minna ümberhüpetele viimaste hulgas ja ma teadsin, milline tee on parim. Ryan on loomult kiire hobune ja me püüdsime teha võimalikult kiiret sooritust ka nädala eest Veronas, kuid kahjuks oli seal üks latt maas. Täna ma nõudsin talt veelgi enam ja ta hüppas imeliselt! On väga meeldiv võita etapp kodumaal, " rääkis võitja pressikonverentsil.

 

Liigat tõusis pärast Lyoni etappi juhtima Henrik von Eckermann, kes teise koha eest Helsingis ja Lyonis on kogunud 34 punkti. Teisel kohal on 31 punktiga Simon Delestre, kolmas ja neljas koht kuulub 28 punktiga Kevin Stautile ja Pieter Devosile. Muide võidupunktid Lääne-Euroopa liiga edetabelisse sai möödunud nädalavahetusel ka iirlane Denis Lynch, kes võitis Ameerika Ühendriikides Lexingtonis peetud sealse liiga etapi hobusega RMF Echo.

 

Järgmine Lääne-Euroopa liiga etapp on kavas tuleval nädalal Saksamaal Stuttgardis. Lyoni tulemused leiate aadressilt

http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1408/html/en/longinestiming/index.html