Lyoni takistussõidu MK-etapi võitis Pius Schwizer hobusel Verdi III

Möödunud pühapäeval peeti Lõuna-Prantsusmaal Lyonis Lääne-Euroopa liiga takistussõidu kolmas MK-etapp. Võit läks sel korral Šveitsi Pius Schwizerile, kes võistles hobusega Verdi III.

Vastavalt reeglitele pääseb Lääne-Euroopa liigas MK-etapi sõitu 40 paari, kes kvalifitseeruvad eelmiste päevade võistlustulemuste alusel. Teisiti ei olnud see Lyoniski. Põhiparkuuri läbisid karistuspunktideta seitse võistluspaari, nende hulgas ei olnud ühtegi eelmistel etappidel esikolmikusse jõudnud võistlejat. Helsingi parimad Roger Yves Bost ja Castle Forbes Myrtille Paulois muide katkestasid. Samas käituvadki Lääne liiga sportlased erinevalt Kesk-Euroopa liiga sportlastest. NImelt, kui meil on vaja võimalikult palju punkte koguda, et jõuda liiga finaali ja kandideerida seal jagatavale kolmele sure finaali kohale, siis Läänes tuleb koguda piisavalt punkte, et olla lõpuks 18 parema hulgas. Lisaks on Lääne liiga toimumiskohtade vahelised distantsid oluliselt pikemad – Helsingi ja Lyoni vahe rohkem, kui 3000 km.

Ümberhüpete juurde. Kiireima aja sõitis välja üle-eelmise hooaja üldvõitja Christian Ahlmann hobusel Codex One, kuid ajasid maha ühe takistuse. Koondtulemuseks siiski viies koht ja 12 000 eurot. Kiireima vigadeta sõidu tegid aga Pius Schwizer ja Verdi III, kes kogusid 20 võidupunkti ja "kõigest" 66 000 eurot auhinnaraha. Teise koha võtsid Ludo Philippaerts ja Challenge vd Begijnakker Belgist. Lisaks esikohale läks Šveitsi kolmaski koht, mille võitsid Paul Estermann ja Castlefield Eclipse.

Lyoni võistluse teiseks olulisimaks sõiduks oli laupäeval peetud 12 parima võistlusel osaleva Rolex Rankingut omava sportlase vahel arvestatava auhinnarahaga kahevooruline 160 cm kõrguste takistustega sõit. Seal osutus parimaks Helsingi MK-etapi parim võistluspaar, kellel võibolla just selle pingutuse tõttu pühapäevane Lyoni GL ei õnnestunudki. Prantsusmaale jäi kaks esimest kohta – esimene Roger Yves Bost ja Castle Forbes Myrtille Paulois, teine Helsingi GP võitnud Pénélope Leprevost, kes seekord võistles hobusega Nayana. Kolmanda koha staaride sõidus saavutas Rolex Rankingu liider rootslane Rolf-Göran Bengtsson hobusel Carusso LS La Silla.

Lyoni võistluse tulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2012/lyon/ .