Lyoni takistussõidu MK-etapi võitis Roger Yves Bost hobusega Qoud`Coeur de la Loge

Täna peeti Prantsusmaal eelmise hooaja finaal-linnas Lyonis Lääne-Euroopa takistussõiduliiga kolmas MK-etapp, mille võitsid kehtiv Euroopa meister Roger Yves Bost ja Qoud`Coeur de la Loge.

Kuigi rajameister Frank Rothenberger mainis enne esimest starti, et ehitas väga raske raja, kus enamus takistusi maksimaalmõõtudes ja puhkusehetki praktiliselt ei ole, suutis põhiparkuuri puhtalt läbida tervelt 14 paari. Omapärase faktina saame välja tuua asjaolu, et maailma esimene, teine ja kolmas takistussõitja võtsid nagu kokkulepitult maha viimase takistuse. Lisagem siia, et rohkem seda takistust maha ei aetudki. Longines Ranking liidrid sõitsid sealjuures oma põhihobustel – Scott Brash hobusega Hello Sanctos, Ludger Beerbaum hobusega Chiara ning Marcus Ehning hobusega Cornado NRW.

Esimesena startis ümberhüpetel hollandlane Wout-Jan van der Schans, kellest kirjutasime eile avaldatud pikemas Helsingi Horse Show artiklis. Hollandlane Schans nimelt võitis 1986.a. esimese Helsingi MK-etapi. Vanameister on aga endiselt hoos ja tegihobusega Capetown kiiret ning puhast sõitu, pannes järgnevatele ette tõsise tulemuse. Sõit oli nii võimas, et andis lõpuks teise koha. Esimesena ohustas hollandlase tulemust sakslane Hans-Dieter Drecher hobusega Embassy II, kes siiski jäi üle sekundi aeglasemaks.

Kolm ümberhüpetele pääsenud prantslast startisid järgimööda. Neist esimesena valitsev Euroopa meister Roger Yves Bost hobusega Qoud`Coeur de la Loge. Tehes oma ebaklassikalist sõitu ja võtmata minimaalseid trajektoore, suutis Bost siiski sekundiga edestada senist liidrit. Järgnevana startinud Simon Delestre hobusega Qlassic Bois Margot tegi Bostist veel sekundi jagu kiirema aja, kuid võttis maha ühe takistuse. Prantslaste liider Kevin Staut, kes võistles Lyonis hobusega Reveur de Hurtebise HDC, lõpetas aga 12 karistuspunktiga.

Bosti tulemus jäigi parimaks, teine Schans, kolmas Drecher. Lyoni MK-etapi tulemused leiate aadressit http://eventcontent.hippoonline.de/959/959zeitplanDEU.htm?style=longines