Lyonis MK-etapivõit Daniel Deusserile hobusega Equita van T Zorgvliet

Eile õhtul peeti Lyonis Lääne-Euroopa takistussõiduliiga kolmas etapp, kus teisele võidule järjest oli lähedal Helsingi parim Romain Duguet, kes siiski pidi alla vanduma sakslasele Daniel Deusserile.

Lyonis olid prantslaste ootused kõrged, kui kaheksa ümberhüppaja hulka pääses kolm nende esindajat. Esimesena oli põhiparkuuris nulli teinud Olivier Robert, lisaks kvalifitseerusid Simon Delestre ja Kevin Staut. Ümberhüpetel esimesena startinud Robert tegigi hobusega Quenelle du Py puhta sõidu, kuid kohe tundus, et oodata o kiiremaid ringe. Kolmandana startinud iirlane Denis Lynch sõitiski oma All Star`iga prantslase aja üle.

Teistel Prantsuse takistussõitjatel ei olenud õnne. Kui liidriks oli tõusnud nädalapäevad varem Helsingis poodiumi kõrgeimale astmele tõusnud šveitslane Romain Duguet hobusega Quorida de Treho, läks Simon Delestre Chesalliga ilmselgelt tegema kiiremat sõitu, mis paraku lõppes kukkumisega kahese süsteemi teise elemendi ees. Kevin Staut tegi aga parima aja,kuid seda ühe maha-ajamise juures.

Duguet`l siiski teist etappi järjest siiski võita ei lastud. Eriarvamusel oli korra MK-üldvõitjakski kroonitud sakslane Daniel Deusser, kes hobusega Equita van T Zorgvliet tegi valis ühel pöördel konkurentidest oluliselt lühema trajektoori, mis kandis vilja andes puhastest sooritustest kiireima aja. Võit seega Deusserile, teine Duguet, kolmas itaallane Lorenzo de Luca hobusega Ensor de Litrange LXII.

Pärast kolme etappi juhib arusaadavalt võidu ja teise kohaga Romain Duguet, kellel 37 punkti. Teist positsiooni hoiab 28ga belglane Pieter Devos, kolmas on 25 punktiga Meredith Michaels-Beerbaum.

Kõik Lyoni tulemused leiate aadressilt

http://www.longinestiming.com/#!/show-jumping/2016/1245/html/en/longinestiming/index.html