Lyonis võitsid koolisõidu MK-etapi Adelinde Cornelissen ja Jerich Parzival N.O.P.

Reede õhtupoolikul peeti Prantsusmaal Lyonis Lääne-Euroopa koolisõiduliiga teine etapp, millel triumfeerisid kahekordsed MK üldvõitjad Adeline Cornelissen ja Jerich Parzival N.O.P. Madalmaadest, kellele pakkusid arvestatavat konkurentsi teisena lõpetanud Saksamaa paar Fabianne Lutkemeier ja D´Agostino FRH.

Adelinde Cornelissen ja tema 17aastane ruun Jerich Parzival, kellega hollandlanna võttis 2011 ja 2012 aastal Maailmakarika üldvõidu, sõitsid Lyoni Küris välja tulemuse 80.300%, mis jäigi parimaks tulemuseks. Arvestatavat konkurentsi pakkus Madalmaade paarile aga sakslanna Fabianne Lutkemeier hobusega D`Agostino, kes jäi võitjale alla vaid 0.25% ehk lõpetas tulemusega 80.050%. Kolmandat kohta väärinud tulemuseks kujunes 79.325% ja selle sõitis välja samuti kahel korral Maailmakarika võitnud sakslanna Ulla Salzgeber hobusega Herzuf`s Erbe.

Odenses peetud avaetapil teise koha saavutanud Cornelissen asus ühtlasi 37 punktiga liigat juhtima, kuid sama palju punkte on ka Taani koolisõitjal Agnete Kirk Thinggaardil, kes on kokku osalenud kolmel etapil. Nimelt on koolisõidus Lääne-Euroopa liiga sportlastel võimalik koguda punkte ka Kesk-Euroopa liigast ning Lyonis kuuendana lõpetanud taanlannal on sama koha punktid Odensest ja kolmanda koha punktid Poolas Czosnowis peetud etapilt. Kolmas on hetkel itaallanna Valentina Truppa ning neljas Tallinnas teise koha saavutanud ukrainlanna Inna Logutenkova, kes on otsustanud püüda kvalifitseeruda läbi Lääne-Euroopa liiga. Logutenkoval on kogutud lisaks Tallinna teise koha punktidele võidupunktid Czosnowi etapilt.

Lyoni võistluse tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/959/959zeitplanDEU.htm?style=longines