Maailm leinab traagiliselt lahkunud noort kolmevõistlejat Olivia Inglisit

Laupäeval, 5. märtsil hukkus Austraalias New South Walesis peetud CNC2* Scone Horse Trials krossil traagiliselt 17aastane Olivia Inglis, kelle hobune samuti hiljem magama pandi. #RideForOlivia on võtnud hiiglaslikud mõõtmed ning üle maailma postitavad nii tipp- kui harrastusratsutajad pilte tüdruku mälestuseks.

Õnnetus juhtus krossi kaheksanda takistuse, milleks oli lattaed, 4 fuleed ja okser, B elemendil, kuhu hobune jala sisse jättis ning paar kukkus. 11-aastane täisvereline ruun Coriolanus, kes kuulus Inglisi perekonnale, kukkus ratsanikule otsa. Paar võistles koos kahte tärni alles teist korda, varem olid nad edukalt sõitnud ühte tärni.

Kogenud tõkkekohtuniku sõnul lähenes paar süsteemile kenasti, mitte kiirustades ega kontrollimatult, ning ratsanik sõitis päris hästi. Hobune tegi hüppel vaid väikse vea. Tõkkekohtunik asus koheselt elustama, kohapeal viibinud meditsiinitöötajad ja päästehelikopter saabusid väga kiiresti, kuid midagi ei suudetud enam teha. Võistlus mõistagi peatati.

Algses pressiteates kirjeldati hobuse vigastusi minimaalseteks, kuid pärast röntgeni sooritamist selgus, et Coriolanusel on kaelalüli mõra ning veterinaarid soovitasid looma magama panna.

Olivia perekond lisas, et on ülimalt liigutatud avalikkuse nii suurest kaastundest ja lahkusest. „Me oleme õnnistatud, et saime oma kirge hobuste vastu jagada ka oma lastega. See viis meid teekonnale, kus veetsime palju õnnelikke hetki pere seltsis – see on hästi elatud elu. Olivia oli igas mõttes ilus noor naine, kes elas ratsutamise nimel.“

Inglisi perekonnale on võimalik avaldada solidaarsust ja kaastunnet, nagu seda on teinud paljud tippratsutajad üle maailma (Mary King, Reed Kessler, Ingrid Klimke, Scott Brash, Charlotte Dujardin jt), lisades üles pildi endast hobusega ja märkida juurde #RideForOlivia. Kogutud piltidest tehakse suur kollaaž-foto lahkunud ratsanikust. Ratsakogukond on hetkel kokku tulnud seninägematul moel olenemata alast, rahvusest ja tasemest.

Loe lähemalt: http://eventingnation.com/olivia-inglis-killed-at-scone-horse-trials-in-australia/

http://eventingnation.com/coriolanus-euthanized-following-fatal-accident-at-scone-horse-trials/