Maailma edetabelites jaanuariga suuri muudatusi ei toimunud

Kui meie piirkonnas jaanuarikuus võistlusi napib, siis seda ei saa öelda muu maailma kohta. Seetõttu on meil põhjust jällegi heita põgus pilk maailma ratsaspordi edetabelitele jaanuari lõpu seisuga.

Kuigi võistlusi oli erinevatel aladel hulgaliselt, edetebelite liidrid ei muutunud. Suurima tähelepanekuna saame mainida, et mullu Rolex Ranking nimetust kandnud takistussõidu edetabel kannab jaanuari lõpust Longines Ranking nimetust. Nimevahetus seostud FEI peasponsori muutumisega, mida kajastasime oma eelnevates uudistes. Longines Rankingit juhib endiselt sakslane Christian Ahlmann, kes kogunud 2585 punkti. Teist kohta hoiab Londoni olümpiavõitja šveitslane Steve Guerdat 2390 punktiga ning kolmandat kohta britt Nick Skelton, kellel punkte 2333. Eesti parim on endiselt Gunnar Klettenberg, kelle kohaks 137. ning punkte 768.

Esikolmik on jäänud samaks ka koolisõidu edetabelis, mida juhivad Charlotte Dujardin ja Valegro Suurbritanniast. Teisena jätkavad Adelinde Cornelissen ja Jerich Parzival Madalmaadest, kolmandana Helen Langehanenberg ja Damon Hill Saksamaalt. Kolmevõistluses hoiab esikohta Uus-Meremaa sportlane Andrew Nicholson, kestvusratsutamises Hamdan Bin Mohd Al Maktoum Araabia Ühendemiratidest.