Maailma esinumber Kent Farrington oli number üks ka Genfi Rolex Grand Prix`s

Möödunud pühapäeval peeti Genfis Rolex Grand Slam sarja Grand Prix, kus oma paremuse pani maksma maailma esinumber Kent Farrington hobusega Gazelle.

 

Genfis asus 1 200 000 šveitsi frangi (ca 1 000 000 €) suuruse auhinnafondiga Rolex Grand Prix starti 40 võistluspaari. Rada oli auhinnafondi ja võistlejate taset arvestades keeruline ja nii andis esimest puhast sõitu oodata küllaltki pikalt. Esimesena tuli vigadeta mullu Genfis võitnud paar – Pedro Veniss ja Quabri de l`Isle, kes paraku ületasid 0.44 sekundiga normiaega ja said kirja ühe karistuspunkti. Teist järjestikust võitu, mis lisanuks sportlase kontole 500 000 € suuruse preemia, püüdnud sakslane Philipp Weishaupt osales hobusega Asathir, kuid pidi leppima üheksa karistuspunkiga. Samas Rolexi sarja kuuluva suvise Aacheni Grand Prix võitnud Gregory Wathelet ja Coree tegid põhiparkuuris puhta sõidu, neile lisandusid veel Harrie Smolders ja Don VHP Z, Henrik von Eckermann ja Mary Lou 194, Kent Farrington ja Gazelle ning Cian O`Connor ja veel aastapäevad tagasi Meredith Michaels-Beerbaumi võistluspartneriks olnud Fibonacci 17. Vaid 0.02 sekundit ületatud aega jäi ümberhüpetest lahutama Laura Krauti hobusega Confu.Ameeriklanna leppis seitsmenda kohaga Pedro Venissi ees.

 

Ümberhüpetel näitasid sportlased oma tugevust veelkord, kui lati võttis maha vaid viimasena startinud O`Connor. Esimesena tegid puhta soorituse Smolders ja Don, kelle tulemuse ajaliselt ületasid koheselt Eckermann ja Mary Lou. 250 000 € suuruse preemia saatus oli õhtus, kui starti asus Wathelet (kaks mitte järjestikust Rolex Grand Prix võitu ühes tsüklis annab sellise preemia). Paraku jäi Belgia paar Rootsi paarile kiiruses 0.2 sekundit alla. Oma maailma esinumbri tiitli paikapidavust näitas Farrington, kui oli omakorda rootslasest veidi enam, kui pool sekundit kiirem ja kui viimasena startinud iirlane O`Connor võttis maha lati, võis jänkide pidu alata.

 

Kõik tulemused koos järelvaadatavate videklippidega leiate aadressilt https://www.chi-geneve.ch/results/live.aspx?e=24&c=21.

 

Järgmine Rolex Grand Slam võistlus toimub kevadel Hollandis s`Hertogenboschis, mis on uueks, neljandaks, Slam sarja võistluseks. Seni kuulusid sarja Aachen, Spruce Meadow ja Genf.