Maailma hetkeliidrid: Smolders, Werth, Townend

Harrie Smolders ja Don VHP Z N.O.P.. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Toome siinkohal lugejani juuni lõpu seisuga avaldatud FEI edetabelite seisud.  

Kolmandat kuud järjest juhib takistussõidu maailma edetabelit hollandlane Harrie Smolders, kel on teisel kohal oleva Peder Fredricsoni ees üsna suur edumaa 562 punktiga. Rootslane kolis teisele astmele kuuendalt kohalt ühe eduka kuuga. Kolmandalt kohalt leiame USA sportlase McLain Wardi, kes on ühe koha võrra võrreldes eelmise kuuga kukkunud. Suur tõusja on kanadalane Eric Lamaze, kes on 11lt positsioonilt jõudnud neljandaks.

Nii Henrik von Eckermann (SWE) kui Kent Farrington (USA) on mõlemad langenud koha võrra, hõivates viienda ja kuuenda positsiooni. Seitsmendalt leiame Daniel Deusseri (GER), kes on sinna jõudnud kaheksandalt kohalt. Uus kaheksanda koha omanik on kukkunud pisut kõrgemalt – nimelt kolmandalt astmelt – ja selleks on Steve Guerdat (SUI).

Koolisõidus, kus tabel on paaridepõhine, suuri muutusi ei ole. Isabell Werthi vahele mahub ameeriklanna Laura Graves; sakslanna on esikohal endiselt Weihegoldiga ning kolmandal positsioonil Emilioga. Neljandalt kohalt võib leida viimase aastaga koolisõidumaailma tippu tõusnud taanlanna Catherine Dufouri Atterupgaards Cassidyl, kellele järgnevad Saksamaad esindavad Sönke Rothenberger ja Cosmo ning Dorothee Schneider ja Sammy Davis Jr.

Kolmevõistluses on esikolmik brittide käes. Liider on endiselt Oliver Townend, kellele järgnevad Rosalind Canter ja Gemma Tattersall. Tim Price hoiab neljandat kohta Uus-Meremaa käes, samas kui viiendalt kohalt leiame sakslase Michael Jungi.

Kel huvi põhjalikumalt uurida, siis FEI edetabelid leiate: https://data.fei.org/Ranking/List.aspx